180 zooveel mogelijk te beperken. Vervolgens wees hij op de groote diensten, die het belastingkadaster zal kunnen bewijzen voor het samenstel der belastingen, daarbij tot de conclusie komende, dat de instelling van een belastingkadaster, dat het eigendoms kadaster tot grondslag heeft, op den omslag van de belasting van gunstigen uitslag moet zijn. Hij eindigde met de aanneming der voorgedragen stellingen ten zeerste aan te bevelen. De heer Engelmann wenschte nog te wijzen op een voordeel der aanbevolen scheiding tusschen het kadaster voor den eigen dom en dat voor de belasting, welk voordeel hij gelegen achtte in de verschillende wijzen van technische uitvoering. Voor 't eerst genoemde moet groote nauwkeurigheid geeischt worden, doch het aantal op te meten scheidingen wordt ook zooveel minder; voor 't laatstgenoemde zoude eene veel minder nauwkeurige uitvoering voldoende zijn. De Voorzitter uit den loop der besprekingen tot de overtuiging gekomen zijnde, dat de stellingen in de Vergadering geene be strijding vinden, geloofde tot het sluiten der discussiën te mogen overgaan. Vooraf echter wenschte hij ingelicht te worden, of de voorstellers geene verwarring vreezen door de verschillende soorten van nummers van het eigendoms- en van het belasting kadaster, er de vraag bijvoegende, of door deze splitsing de kosten noodig voor verbetering van het kadaster, niet belangrijk hooger zullen worden dan onvermijdelijk is? De heer Gombault meende, dat de meerdere deugdelijkheid eenige meerdere uitgaven zoude wettigen, en dat de beide soorten van nummers niet tot verwarring aanleiding zullen kunnen geven, omdat het publiek slechts van ééne soort gebruik maakt, terwijl op de plans en in de registers beide soorten door verschillend gekleurden inkt zullen kunnen aangegeven worden. De heer A. van Eek wenschte der Vergadering een welge- meenden raad te geven, door haar voor te houden, dat men zich bij voorstellen tot verbetering eener zaak niet moet afvragen, of

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 186