205 waarvan werd gehandeld, in 't oorspronkelijke of in afschrift werd overgelegd. 5. Alleen wat openbaar gemaakt is kan en mag tegen derden werken. 6. De tegenwoordige vorm van de in- en overschrijving blijve ge handhaafd. De bezwaren tegen de voorgestelde wijziging zijn, hoe aan lokkelijk zij ook in vele opzichten is, te groot en te veelzijdig. Alleen worde de overneming van het betaalde recht op de verdeelde baten afgeschaft. De kennisneming van het bedrag van een boedel of nala tenschap behoort niet open te staan voor het publiek. Men geve de belangen der partijen niet langer roekeloos prijs 7. Ook in de toekomst bewijze de doorhaling niet de vernietiging der inschrijving; geen derde geve toestemming zonder overgelegde vol macht en zoo het niet de oorspronkelijke schuldeischer is, die toestemming verleent, worde opgenomen de titel van de verkrijging en, zoo die vatbaar is voor overschrijving, van dag, deel en n0., waarop en waarin die plaats vond. 8. In de burgerlijke wet moet het kadaster als grondslag der hypothecaire boekhouding worden aangewezen. Samenstelling en bijhouding van legger en plan behooren te worden geregeld bij maat regel van algemeen bestuur. Daarbij moet men uitgaan van de volgende stellingen als: A. Alleen het in de akte genoemde nommer komt voor de openbaar- baarmaking in aanmerking. B. De voorstelling op het kadastrale plan wordt, behoudens tegen bewijs, vermoed juist te zijn. De vernommering worde zooveel mogelijk beperkt. 9. Met de kadastrale hermeting, naar de tegenwoordige eischen, worde krachtig voortgegaan. 10. De ambtenaar, voor wien de akte is verleden, moet, op zijn verantwoordelijkheid, in de akte of aan haar voet opgeven de kadastrale kenmerken van het onroerend goed, waarvan de openbaar making der akte verlangd wordt. Hij en zijn ambtsopvolgers zijn be voegd die opgave te herstellen. Deze verbetering hebbe geen terug werkende kracht. De vorige titels worden nauwkeurig vermeld. Bij ontkennende opgave daaromtrent zij de notaris, zoo er werkelijk titels bestaan, boetplichtig. 11. De wet trede, ten opzichte van de organisatie der boekhouding, niet in te veel bizonderhedendit blijve overgelaten aan maatregelen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 211