245 Art. 11. Tot de taak van den Secretaris zal in de eerste plaats behooren, de samenstelling van een register, bevattende alle pla- katen, ordonnantiën, keuren en resolutiën, die reeds vroeger betref fende de ommelanden zijn uitgevaardigd of nog uitgevaardigd zullen worden. Verder moet hij bij alle vergaderingen, zoo gewone als buiten gewone, tegenwoordig zijn en de resolutiën opstellen. Art. 12. Hij is bovendien belast met het houden der rol van alle geschillen en processen die voor het collegie worden gebracht en met het uitgeven aan partijen van alle beslissingen of ander justicieele akten en heeft zich overigens geheel te houden aan hetgeen de Bataviasche ordonnantiën betreffende de Secreta rissen der verschillende rechtbanken voorschrijven. Art. 14. Het bewind en de jurisdictie van het collegie strek ken zich uit over het gansche gebied der O. buiten de stad Batavia, met dien verstande nochthans, dat de Zuider- voorstad onder haar vorige jurisdictie blijft sorteeren. Art. 16. Het collegie zal zoo spoedig mogelijk van alle lande rijen onder zijne jurisdictie staande, doen maken een algemeene („generale pertinente") kaart, waarop de landen met de reeds bestaande of geprojecteerde wegen, bruggen, slooten en grachten nauwkeurig worden afgebeeld. De kaart moet verder aanwijzen de grootte van ieder land en den naam van den eigenaar en zal moeten bevatten het geheele reeds bebouwde terrein ten zuiden, ten oosten en ten westen van de stad, zoover als dit gevoeglijk zal kunnen worden opgemeten. Deze kaart zal moeten dienen om ieders aandeel in de reeds ontworpen algemeene heffing te bepalen, alsmede om alle geschillen over de grenzen, zoowel tus- schen de eigenaren onderling, als tusschen deze en de O., te vereffenen, tot welk doel bovendien ieder eigenaar verplicht is op vordering van het collegie zijn kaart, erf-of koopbrief te vertoonen. Art. 17. Verder zal het collegie zorg dragen, dat de wegen, bruggen, grachten, dijken, dammen, slooten enz. die reeds bestaan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 251