347 de kosten van een proces voor de gewone rechtbank niet zou kunnen dragen. Art. 39. Om deze reden zal ook van een vonnis door Heem raden gewezen en inhoudende eene veroordeeling of ontzegging beneden de waarde van 30 rijksdaalders, geen appel kunnen ge schieden, maar met de executie worden uitgevoerd, als van een vonnis bij arrest gewezen. Boven de 30 rijksdaalders, kan echter de partij die zich bezwaard gevoelt in appel komen voor den Raad van Justitie. Art. 30. Van vonnissen echter, alleen het bezitsrecht betref fende, zal geen appel of eenige andere soort van Justitie toe gestaan worden, ook al hebben de goederen eene waarde van meer dan 30 rijksdaalders. Art. 34. Kwestiën over koop, verkoop, huur, gebruik, eigen dom, erfenis, verpanding van landerijen en in 't algemeen over alles wat niet direkt betrekking heeft op afmetingen of belendingen, zullen zonder eenige bemoeienis van het collegie voor den gewonen rechter behooren gebracht te worden. Art.. 36. Wanneer ontdekt wordt, dat iemand meer land van de Compie. in bezit heeft genomen, dan waarop zijn gift-of koop brief hem recht geeft, zullen de heemraden, door inspectie in loco, nameting of op eenige andere wijze, de zaak nauwkeurig onderzoeken en daarvan rapport uitbrengen in den Raad van Indië. Op dit rapport zal onze beschikking worden afgewacht, zonder dat inmiddels tot ontruiming of eenige andere straf mag worden gepro cedeerd. Art. 37. Alle verzoeken om afstand van land aan de Gie. toe- behoorende, zullen voortaan door tusschenkomst van het collegie van heemraden moeten worden ingediend. De aanvrager zal het begeerde land nauwkeurig moeten aanwijzen. De heemraden zullen na inspectie in loco aan ons rapport uitbrengen. De eed voor den landmeter die aan het collegie was toegevoegd, luidde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 253