267 II. Memorie van antivoord. inrichting van het kadaster en der hypothecaire boekhouding te doeD steunen op eene wet en niet, zooals thans grootendeels het geval is, op Koninklijke besluiten en Ministerieele resolution. Art. 38, lett. p. De oudergeteekende stemt in met het gevoelen van zijn ambtsvoorganger, dat door de instelling eener 4de klasse van land. meters aan billijke verwachtingen van adspirant-landmeters niet kan zijn te kort gedaan. De organieke regeling, waaronder de adspirant-landmeters in dienst traden, kon slechts grond geven tot de verwachting, dat zij tot land meter van de 3de klasse zouden worden benoemd zoodra, naar die regeling, daartoe gelegenheid zou bestaan. Dat vooruitzicht is hun niet ontnomen. Zij worden, ook nu zij tot landmeter van de 4de klasse benoemd zijn, geen dag later tot landmeter van de 3de klasse aangesteld, dan wanneer zij adspirant-landmeter waren gebleven. In afwachting van die aanstelling zijn zij tot landmeter van de 4de klasse benoemd. Al zijn nu die ambtenaren daardoor in het bedrag van hun traktement niet onmiddellijk zeer belangrijk vooruitgegaan, zij hebben er toch dit voordeel door verkregen, dat ze in het burgerlijk pensioenfonds zijn opgenomen, hetgeen hun, daar zij op 55jarigen leeftijd gepensionneerd kunnen worden, te zijner tijd in het bedrag van hun pensioen ten goede komt, terwijl zij door hunne benoeming tot landmeter aandeel verkrijgen in de opbrengst der gelden, welke voor werkzaamheden ten behoeve van particulieren worden ontvangen. Ten aanzien van de hier gemaakte vergelijking tusschen de surnu merairs, bedoeld in art. 19, lit. Jcen de adspirant-landmeters, moet de ondergeteekende opmerken, dat de regeling omtrent de eerstgenoemde ambtenaren gemaakt, in beginsel volkomen overeenstemt met die voor de adspirant-landmeters gevolgd. De genoemde surnumerairs werden allen benoemd onder de werking eener organieke regeling, volgens welke zij bij voorkomende vacatures van controleur, terstond als zoodanig zouden worden benoemd. In hetzelfde jaar, waarin een 4de klasse van landmeters werd ingesteld,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 273