64 adjunct-landmeters1), zijnde 3 adjunct-landmeters meer dan op 31 December 1885. Ofschoon de bepalingen omtrent de benoembaarheid bij het kadaster, zooals zij tot dusver bestonden,2) zoowel voor benoeming tot adjunct-landmeter als voor bevordering tot landmeter gewaagden van jaarlijks te houden examens, werden in 1886 zoodanige examens niet uitgeschreven, daar de belangen van den dienst ze niet vor derden. Om echter de adjunct-landmeters, voor zooveel zij niet reeds het radicaal voor landmeter bezaten, zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen om dit te verkrijgen, is in het voorjaar 1887 weder het overgangsexamen voor bevordering tot landmeter gehouden, waaraan toen 5 van de 7 candidaten voldeden. Onlangs 3) zijn de aangehaalde bepalingen in dier voege gewijzigd, dat voortaan aan den Gouverneur-Generaal is overgelaten de bewuste examens te doen afnemen wanneer hij het noodig acht. Aan inlandsch personeel waren bij het einde van 1886 in dienst 355 hoofdmantri's, mantri's en élève-mantri's, waaronder begrepen zijn die voor de bijhouding van de voormalige kadastraal-statis- tieke opneming. Voor deze laatste bijhouding bleef het aantal kantoren, evenals sedert het begin van 1883 34 bedragen, verdeeld over 10 resi- dentiën, met een personeel van 34 mantri's-teekenaar (kantoor chefs) en ongeveer 90 mantri's en élèves. In vier gewesten kan het vaste personeel de werkzaamheden niet afdoen en moest het tijdelijk worden vermeerderd met zes mantri's van de kadastrale metingen, waarvan één in elk der residentiën Samarang en Japara bovendien was 1 adjunct-landmeter sedert Juli 1885 op non-activiteit (in Maart jl. heeft deze eervol ontslag uit 's lands dienst gekregen) was 1 van verlof terugkeerend adjunct-landmeter naar Indië op reis en waren nog twee bewaarders met buitenlands verlof afwezig, één sedert Juli 1885 en één sedert April 1886, welke laatste in Januari 1887 is overleden Indisch Staatsblad 1883 n°. 121. 3) Indisch Staatsblad 1887 n°. 19. Bijblad op het Indisch Staatsblad n°. 4042.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 70