82 De grenzen van den eigendom bij hel eigendomskadaster worden verzekerd ten opzichte van vaste punten, waarvan de plaatsen op het terrein steeds met voldoende nauwkeurigheid kunnen bepaald worden en welker onderlinge ligging bekend is. Bij de wet, die aan de metingen voor het eigendomskadaster bewijskracht in rechten toekent, worden de verplichtingen der ei genaren en bezitters geregeld, ten einde de invoering en instand houding van het eigendomskadaster mogelijk te maken. Plet 'eigendomskadaster dient tot grondslag van het belasting kadaster. Blijkens de Memorie van Antwoord, door den Minister van Fi nancien gegeven op het Voorloopig Verslag bij de behandeling der Staatsbegrooting van 1888, waren toen 235 (kadastrale) gemeenten bekend, als hermeting vereischende dus meer dan een zesde van het geheel. Waar nu voor zulk een belangrijk deel het Ka daster dringend vernieuwing eischt en waar met betrekkelijk ge ringe vermeerdering van het kostenbedrag, die vernieuwing duur zaam kan gemaakt worden en voor iedere nog te hermeten ge meente een Kadaster verkregen kan worden dat aan alle billijke eischen voldoet en geene hinderpalen biedt aan de invoering eener meer rationeele boekhouding op den eigendom, schijnt het nood zakelijk daarop te wijzen of dat in herinnering te brengen. Ten einde de gebreken weg te nemen, die uit de inrichting van het beslaande kadaster voortvloeien, is eene splitsing in een eigendoms- en een belastingkadaster gewenscht. Wel verre van tot meerderen omslag te leiden, heeft die splitsing eene vereenvou diging ten gevolge en zonder een enkel bezwaar geeft zij allerlei voordeelen. Wij stellen ons thans niet voor, dit uitvoerig te betoogende voordeelen zullen voldoende blijken uit ecnige ophelderingen om-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 88