84 aan het eigendomskadaster, voor die grenzen, bewijskracht in rechten toegekend te worden. De behoorlijke uitvoering der werkzaamheden moet voorts ver zekerd en het sluiten van overeenkomsten tot grensveranderingen vergemakkelijkt worden. Bij de wet dient daarom geregeld te worden: 1°. de aan de opmeting der eigendommen voorafgaande delimi tatie en de medewerking der eigenaren of bezitters, niet alleen bij de opmaking maar ook voor de bijhouding van het eigendoms kadaster. 2°. de verplichting der eigenaren om signalen of vaste punten op hunne eigendommen te dulden, zoomede het gedoogen van onvermijdelijke, geringe schade, als bv. door verhakkingen enz. veroorzaakt worden een en ander tegen schadevergoeding, 3°. de aan de metingen toe te kennen bewijskracht in rechten. 4°. de wijze waarop kleine grensveranderingen met geringe moeite en kosten kunnen tot stand komen, in het bizonder voor het geval gebouwen of andere kunstwerken de grens overschrijden. 5®. de verplichting om bij het borderel van inschrijving op een gedeelte van een eigendomsperceel over te leggen eene schets- teekening, waarop de grenzen van het verbonden gedeelte, voor zooveel die niet tevens eigendomsgrenzen zijn, zoodanig door meet- getallen zijn vastgelegd dat deze op het terrein kunnen worden overgebracht of geconstateerd. b. Het belastinglccidaster. Het eigendomskadaster behoort de grondslag te zijn van het belastingkadaster. Op het optemaken plan (dat het thans bestaande nette plan kan vervangen) moeten behalve de eigendomsgrenzen, daarop met in het oog loopende lijnen aangegeven voorkomen alle deelen van een eigendomsperceel, voor zoover die als afzonderlijke belastingobjecten worden aangeslagen. Die deelen worden in het belastingkadaster aangeduid 1°. door

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 90