91 quantiteit van het werk volgens een uitvoerig gespecificeerd tarief Medeiverhing der overlieden, vaststelling en afpaling der grenzen. De opneming geschiedt voor elke gemeenteof gedeelte eener gemeente afzonderlijk. Er wordt tot geene vernieuwing van het kadaster overgegaan dan nadat de gemeente, bij besluit van het gemeentebestuur, de volgende verplichtingen heeft op zich genomen le. Om de grenzen der gemeente regelmatig te doen afpalen onder leiding van den aan te wijzen technicus op kosten der gemeente of der eigenaars; 2e. Om ter vreedzame beslechting van grenstwisten en tevens ter waarneming van de belangen der gemeente eene commissie te benoemen van 3 te goeder naam en faam bekend staande en met de toestanden vertrouwde grondeigenaars (Feldverordneten). De Regeering kan hierop uitzonderingen toelaten, bijv. indien plaatselijke grensrechters zooals in het district Wiesbaden— steen zetters (Feldgeschworenen) enz. aanwezig zijn. Overigens moet elke betrokken overheid de opneming met alle ten dienste staande middelen ondersteunen. Alle beambten met het opzicht of beheer van Rijks-eigendommen belast, domeinpachters enz. moeten onvoorwaardelijk voldoen aan na te melden oproepingen. Ter vaststelling der grenzen eener gemeente heeft een rondgang plaats. Ter bijwoning worden de vertegenwoordigers der aan- Gebührentarif vom 25 Oktober 1881 zur Bezahlung der Arbeiten behufs der Erneuerung der Karten und Biicher des Grundsteuerkatasters, R. v. Decker's Verlag. Berlin. -) Als afzonderlijke kadastrale gemeenten (Gemarkungen) komen ook voor: groote landgoederen, heerlijkheden of majoraten (Selbstandige Gutsbezirke). In dit geval treedt de eigenaar op als plaatselijke overheid (Gemeindevorstand)Eenvoudigsheidshalve zullen wij in het vervolg alleen spreken van den burgemeester of van het gemeentebestuur.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 97