92 grenzende gemeenten en eigenaars opgeroepen. In het algemeen worden die grenzen, wanneer zij niet door muren, rivieren, beken enz. gevormd worden, op duurzame wijze door palen aangewezen, zoo dat de rechte lijnen, die de middens der palen verbinden, de grenzen vormen. Op eene schets worden de grens- punten doorloopend genommerd, telkens bij het punt, waar drie gemeenten samenkomen, met één te beginnen. Voor de beslechting van grensgeschillen tusschen de gemeenten zijn voorschriften gegeven 1). Ter vaststelling en afpaling der eigendommen worden de eige naars, pachters, vruchtgebruikers enz. opgeroepen door den burge meester, die daartoe een model of lijst van den landmeter ont vangt. Dit geschiedt in verband met locale verhoudingen hetzij door opvolgende algemeene bekendmakingen, waarin telkens de blokken met hunne plaatselijke benamingen, welke voor een bepaalden dag aan de beurt zijn, worden vermeld, of door bijzon dere kennisgevingen aan de betrokken personen. De kennisgeving wordt ook gericht aan hen, die na eene algemeene bekendmaking niet verschenen zijn. De eigenaars kunnen zich door grensaanwijzers doen vertegen woordigen In de oproepingens) wordt aan de eigenaars herinnerd, dat zij, die wegblijven of weigeren mede te werken tot het stellen van grenspalen, de kosten moeten dragen, die door hunne nalatigheid of weigering voor latere opnemingen ontstaan. Tevens wordt gewezen op de volgende wettelijke bepalingen Strafwetboek voor het Duitsche Rijk. 274. „Wordt gestraft met gevangenisstraf, waarbij eene boete van hoogstens 1000 Thaler kan opgelegd worden, wie een grenssteen of ander teeken ter aanduiding van een grens of van Anw. VIII 50 a 52. Zie modellen Anw. VIII S. 189 a 192.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 98