137 „de bijbladen, voor zoo verre de perceelen verandering ondergaan „hebben, zal moeten worden ingevuld, zoodat hetzelve den laatsten „stand van al de nommers, deel makende van zoodanig blad, aanwijst; „Zullende deze invulling, welke als het ware eene vernieuwing „daarstelt, vervolgens telkens weder moeten plaats hebben, wanneer „het getal bijbladen van nieuws tot zes zal opgeklommen zijn, en „men een zevende bijblad benoodigd heeft; zullende het zevende „bijblad steeds als een volgend bijblad moeten worden beschouwd, „en ook met het nommer, dit getal of dat van 14, 21, 28 enz. „aanwijzende, moeten voorzien worden, in dier voege, dat het daarop „volgend bijblad, bij eene eerste vernieuwing, n° 8 en bij eene tweede „vernieuwing no 15 enz. bekome. Voorts zullen al de bijbladen „steeds met zorg moeten bewaard worden, onverschillig of het ge- „wone of vernieuwende bijbladen zijn." Naar de in de resolutie genoemde cijfers 7, 14, 21, 28, enz. te oordeelen, is men blijkbaar van meening geweest, dit onderwerp nu voor tal van jaren afdoende te hebben geregeld, en heeft men niet opgezien tegen den berg van bijbladen, die het bij voortduring volgen van het aangenomen stelsel zou leveren. Het zou intusschen niet tot een tweede vernieuwend bijblad n° 14 komen. Toch duurde het tot het jaar der opheffing van de provinciale bewaringen, (1 Januari 1844), eer het kwam tot het houden van een ée'nig bijblad bij elk blad van het minuutplan. Circ. no 727 dd. 6 Augustus 1844 (Regie) bepaalt daaromtrent: „Bij elk blad van het minuutplan wordt één eenig bijblad aange houden, voorstellende den laatsten stand der perceelen. „Op dit bijblad worden gebracht alle veranderingen in de gesteld heid der perceelen en zulks bij wijze van uitschrapping en in de „plaats stelling. „De thans in gebruik zijnde bijbladen worden afgeschaft en ver hangen door de perceelkaarten (tot dus verre schetsen genaamd) uit „welke steeds de opvolgende verandering in de gesteldheid der per ceelen kan worden nagegaan." Tot hiertoe hadden dus de verschillende bijbladen dezelfden dienst gedaan, als nu de hulpkaarten. Wel was het nu gekomen tot één eenig bijblad, maar de doel-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1889 | | pagina 159