311 Het batig saldo over 1888 bedraagt f 501,62s, de inkomsten beliepen een bedrag van f 1491,79, de uitgaven een bedrag van f 990,165; de heeren van Buren Lensink, J. J. de Koningh en Welling nemen, daartoe uitgenoodigd, welwillend de taak op zich der naziening van de rekening en verantwoording. Naar aanleiding van de verleden jaar te Utrecht gehouden vergadering heeft het Bestuur aan den Minister van Financiën een adres gericht van den volgenden inhoud: „De ondergeteekenden, uitmakende het Bestuur van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, nemen de vrijheid met verschuldigden eerbied onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengen: „dat op de algemeene vergadering der leden van de genoemde vereeniging, den 20en Augustus jl. te Utrecht gehouden, met eenparige stemmen zijn aangenomen de volgende stellingen: 1°. Het tegenwoordige kadaster, slechts bruikbaar voor de heffing der grondbelastingis onvoldoende voor de verzekering van den grondeigendom en der reehten van hypotheekhouders Hij geleidelijke verbetering door hermeting dienen die rechten verzekerd en maatregelen getroffen te worden, teneinde die verbetering afdoende en duurzaam te doen zijn en blijven. 2°. Het kadaster van iedere nog te hermeten gemeente behoort te bestaan uit een eigendoms- en een belastingkadaster, met elkander vereenigd maar niet verward. 3°. De grenzen van den eigendom bij het eigendomskadaster worden verzekerd ten opzichte van vaste punten, waarvan de plaatsen op het terrein steeds met voldoende nauwkeurigheid bepaald kutinen worden en welker onderlinge ligging bekend is. 4°. Bij de wet, die aan de metingen voor het eigendomskadaster bewijs kracht in rechten toekent, worden de verplichtingen der eigenaren en bezitters geregeld, teneinde de invoering en instandhouding van het eigendomskadaster mogelijk te maken. 5°. Het eigendomskadaster dient tot grondslag van het belastingkadaster „dat deze stellingen uiting geven aan de onder deskundigen hier te lande algemeen heerschende overtuiging, dat het kadaster, bij geleidelijke ver nieuwing door hermetingen, behoort te worden opgebouwd op andere en betere grondslagen; dat zoowel het nut als de duurzaamheid van het te vernieuwen kadaster samenhangt met de technische en juridische begin selen in hun onderling verband „dat eene wettelijke regeling der bewijskracht, aan de metingen en aan de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1889 | | pagina 335