315 twijfel bestond of vele plans zouden nog langen tijd stel een halve eeuw - meêkunnenwaaruit als natuurlijk gevolg afgeleid moet worden, dat ver nieuwing ook van die plans, dus voor het geheele kadaster, binnen dat tijd perk zou moeten volgen. De vernieuwing der secondaire driehoeksmeting was de eerste stap in de goede richting, en de noodzakelijkheid van dien maatregel zou misschien nog meer in t oog vallen, indien daaraan het voornemen werd verbonden om het kadaster te vernieuwen op zoodanige grondslagen, dat het zonder meer kosten veel meer nut kon doen. De vraag der kosten achtte hij ook niet de hoofdvraag, want er bestaat bij deskundigen geen twijfel aan de noodzakelijkheid der vernieuwing van het kadaster ook de regeering heeft openlijk verklaard, dat eene hermeting van 235 gemeenten noodig is, welk getal langzamerhand grooter zal worden - hoofdzaak is naar welke grondslagen die vernieuwing moet geschieden. De Minister sprak dit niet tegen, doch gaf aan de commissie in overweging om, voor de behandeling der begrooting, de kwestie der secondaire driehoeksmeting niet met andere zaken te verbinden. Met een woord van dank, door den heer Hessels den Minister toegespro ken voor de betoonde belangstelling, was de audiëntie afgeloopen. Hoewel de bezoeken blijkens het bovenstaande geen dadelijk resultaat hebben opgeleverd in den vorm van toezeggingen, hebben zij toch duidelijk aangetoond Wat den Inspecteur betreft, dat het streven der Vereeniging zeer nuttig geacht wordt, welk nut te meer aan den dag zal treden naarmate zij hare wenschen meer in bizonderheden uitwerkt. Wat den Minister betreft, dat de aandacht, waarmede Z. E. de zaak had nagegaan en tijdens de audiëntie het gesprokene volgde, doet zien, dat met het streven der Vereeniging van Regeeringswege rekening wordt gehouden. Het bestuur heeft zich teleurgesteld gezien in zijne pogingen, om, op het verzoek van den heer Boer, een anderen Redacteur te verkrijgen. Professor S c h o 1 s werd aangezocht de redactie op zich te nemen, doch verontschuldigde zich met verwijzing naar zijne drukke werkzaamhedenvan den heer Kwisthout, daarna uitgenoodigd, werd dezelfde verontschuldiging voor zijne weigering ontvangen, De heer Boer heeft toen op verzoek van het Bestuur de redactie voort gezet. De vorm van het Tijdschrift onderging op zijn voorstel eene kleine wijzigingwaardoor meer inhoud per pagina opgenomen kan worden. Bij de benoeming van den heer Inspecteur van het kadaster tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw heeft bet Bestuur, als vertegen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1889 | | pagina 339