Staatsbegrooting voor 1889. Hoofdstuk VII B. Zitting der Tweede Kamer. Extract uit de beraadslaging over de Vde af deeling (WmtVtz van administratie der directe belastingeninvoerrechten en accijnzen, en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werkenin het algemeen. De heer Smeenge: Mijnheer de VoorzitterIk zou bij de onderart. 19, waarin voorkomt eene verhooging van f 1200 voor de aanstelling van een drietal adjunct-controleurs, gaarne een paar vragen willen doen. Daar ik namelijk het voornemen heb bij artikel 38 het woord te voeren zijn eenige inlichtingen voor mij van belang. Ik zeg evenwel dadelijk: mijne twee vragen die in verband staan met een onderdeel van art. 38, kunnen misschien in het oog van den Minister onbescheiden zijn, als niet vooraf aangekondigd. In dat geval zal ik er natuurlijk niet verder op aandringen. Toch zou ik zeer prijs stellen op een antwoord. Mijne vragen nu zijn deze lo. Wat is uwe meening omtrent de toelage, die volgens lit. m aan de surnumerairs bij de directe belastingen en het kadaster wordt verleend, met het oog op het werk, dat zij verrichten, in vergelijking met de toelage ver leend aan de adspirant-landmeters 2o. Waarom geschiedt, op dezelfde gronden, de verhooging der adjunct controleurs met f 400 en die der adspirant-landmeters met f 200 f 300? De heer Godin de Beaufort, Minister van FinanciënMijnheer de Voorzitter! Het is mij onmogelijk de vragen van den geachten afgevaar digde te beantwoorden, omdat, waar het zoo verschillende zaken geldt, eene vergelijking niet opgaat, en het bepaald ondoenlijk is door middel van den regel van drieën uit te rekenen, hoeveel een landmeter en hoeveel een amb tenaar bij de belastingen ontvangen moet in verhouding van elks werkzaamheden. Vilde Adeeling (Kosten van administratie van het zegel, de registratie, de successie, de hypotheken en het kadaster, de Staatsloterij, de domeinen, het geldelijk beheer der groote wegen, vaarten en veren en der visscherijen op de Schelde en de Zeeuwse he stroomen) in het algemeen. De heer Van Alphen: Mijnheer de Voorzitter! Slechts een zeer kort

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1889 | | pagina 70