78 Eerste Kamer der Staten-Generaal. (Vo or lo opi g verslag over, Mijnheer de President, dan stemming over het onderartikel te vragen. Ik zal dan zoo- vrij zijn mij er tegen te verklaren. De beraadslaging wordt gesloten. Onderart. 42 wordt in stemming gebracht en met 53 tegen 15 stemmen aangenomen. Voor hebben gestemd de heeren Zaaijer, Veegens, Fabius, Ruland, Verniers van der Loeff, De Beaufort, Hartogh, Gleichman, Goekoop, De Savornin Lohman, Van Velzen, Land, Brantsen, Oppedijk, Schaepman, Seyffardt, Viruly Verbrugge, Hintzen, Schreinemacher, Van Bylandt, Mackay, Van Kerkwijk, Borret, Bevers, Van der Schrieck, Reuther, E. Cremers, Heldt, Gildemeester, Walter, Lieftir.ck, Rooseboom, Van Ossenbruggen, Schimmelpenninck van der Oye, Michiels van Verduynen, Lambrechts, Harte, Vos de Wael, Van Vlijmen, Boreel van Hogelanden, Van Baar, Schepel, van Wassenaer, Schim- melpenninck van Nijenhuis, Röell, Bool, Tak van Poortvliet, Heemskerk, Levyssohn Norman, Greeve, Mees, Kerdijk en de Voorzitter. Tegen hebben gestemd de heeren Van Delden, Van Kempen, Brantsen van de Zijp, Okma, Van Alphen, A. Van Dedem, Bahlmann, Donner, Van der Borch van Verwolde, De Vries, Van Houten, Van Löben Seis, Domela Nieuwenhuis, Smidt en Geertsema. VIIde Afd: 3. Sommigen achtten de regeling van de traktementen der landmeters ondoelmatig. Hetgeen zij ontvangen voor het verrichten van bui tengewoon werk ten behoeve van personen of corporaties wordt niet aan hen; die dat werk verricht hebben, uitbetaald, maar wordt bijeenverzameld en aan alle landmeters in het district, naar gelang van rang en bezoldiging, uitge keerd. Dit vond men onbillijk en onpractisch. Want zoodoende wordt de een te kort gedaan, de ander bevoordeeld. Beter ware het volgens deze leden om de ontvangen gelden in de schatkist te storten en aan de landmeters eene verhoogde bezoldiging toe te kennen. Anderen waren van gevoelen, dat dit denkbeeld bij de uitvoering op prac- tische bezwaren stuiten zoumaar men zoude toch gaarne de zienswijze van den Minister daarover vernemen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1889 | | pagina 84