154 Reeds lang voor het Torrens-stelsel in Frankrijk de aandacht trok, werden pogingen aangewend, het in Engeland ingang te doen vinden door de Lord Westburys Act (1862), de Lord Cairns Act (1875), alsmede in Ierland door eene wet van 1865. Torrens, geruimen tijd in Engeland vertoevende, om propaganda voor zijn stelsel te maken, vond vooral in Ierland steun in eene krachtige daartoe gevormde vereeniging. Hij zelf werkte mede aan een ontwerp eener nieuwe wet voor Ierland in 1873, dat het echter niet tot eene tweede lezing bracht. Ook de vroeger aangenomen wetten troffen intusschen geen doel. Verschillende oorzaken zijn hiervoor aantevoeren. Het is bekend, dat het grootste deel van Engelands grondgebied aan enkele groote grondeigenaars toebehoort en tengevolge van het eerstgeboorterecht zelden aan verdeeling wordt prijs gegeven. Het leenstelsel speelde langen tijd in Engeland eene buitengewoon groote rol en werkt nog na in de tegenwoordige toestanden. Volle eigendom behoort tot de uitzonderingen. Bijna overal is de grond belast met fidei commissen (settlements, entails), allerlei zakelijke lasten (encumbrances), levens lange of erfelijke huur enz. De bezwaren, in een en ander gelegen, acht Torrens echter niet overwegend. Hij schrijft de mislukking der bovengenoemde wetten toe aan het gebrekkige van haar inhoud. J) Het waren slechts halve maatregelen. De hoofdbeginselen van zijn stelsel kwamen niet tot „II y a lieu d'établir un livre foncier; les inscriptions y seront faites par immeuble. „^inscription au titre foncier constitue le titre irrevocable du droit, mani festé par l'inscription l'égard de toute personne intéressée, autre que les parties contractantes. „Toute inscription obtenu par fraude sera annulable a l'encontre du titulaire de mauvaise foi seulement et sous réserve des droits des tiers de bonne foi, „Pour sauvegarder les droits des tiers, Vimmatriculation sera précédée d'une large publicité et placée sous la garantie de l'autorité judiciaire. Pour assurer l'exécution du système de la légalité en matière de droits réels, il est nécessaire de constituer un fonds ou caisse de garantie. „Le fonds de garantie est constitué a l'aide d'une taxe d'immatriculation non susceptible de répétition." (La réforme cadastr. 1889 p. 67.) Torrens p. 39, 41, 53.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 160