179 gelet zal worden. Zoodra zij weet tegen welken tijd zij over die lokalen kan beschikken, kunnen de instrumenten besteld worden, en maatregelen worden genomen om zich van het noodige personeel voor de uitvoering van de me tingen te verzekeren. In afwachting dat de noodige lokalen aan de Polytechnische school be schikbaar zullen zijn, is, ingevolge machtigtng van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, in Delft een huis gehuurd, om aldaar door het tegenwoordige personeel der commissie de noodige berekeningen te laten verrichten. Lengtebepaling. Op voorstel van den directeur van den geographischen dienst van het leger te Parijs hadden wij besloten de uitkomsten der lengte bepaling tusschen Leiden en Parijs op gezamenlijke kosten uit te geven, voor de helft te betalen door onze commissie, voor de andere helft door den Franschen geographischen dienst. In het afgeloopen jaar werd de tekst voor de verhandeling gereed gemaakt door den heer luitenant-kolonel L. Bassot en ons medelid H. G. Van de Sande Bakhuyzen, welke ook de waar nemingen voor de lengtebepaling hadden verricht en deze verhandeling werd te Parijs in de imprimerie nationale gedrukt. Het eindresultaat doet zien dat het centrum van den meridiaancirkel te Leiden 8° 35', 213 ten oosten van den meridiaan te Parijs is gelegen. Getijwaarnemingen. Ten einde gevolg te geven aan het verzoek van den generaal Ibanez, om hem de noodige gegevens te verschaffen voor zijn verslag over de getijwaarnemingen, zijn de gemiddelde waterhoogten opgemaakt uit de registreerwaarnemingen voor den Helder, Vlissingen, Brouwershaven, Hellevoetsluis, IJmuiden, Harlingen, Stavoren, Elburg, Nijkerk en Delfzijl, (enz. zie verder de Staatscourant van 10 Juni 1890 No. 133). 1) Wil dit zeggen, dat de uitvoering der secondaire driehoeksmeting voor onbepaalden tijd wordt uitgesteld? (Red)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 185