LANDMETERS VOOR DEN KANTOORDIENST. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd het volgende verzoek schrift ingediend: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Xcandidaat-notaris, wonende tedat hij gehoord en ge lezen heeft, dat in verband met de Begrooting voor het dienstjaar 1891 (Hoofdstuk VII B), aan deVolksvertegenwoordiging voorstellen worden gedaan tot afschaffing der landmeters van den kantoordienst en tot vervanging daar van door ambtenaren belast met de kadastrale boekhouding; dat volgens die voorstellen bedoelde ambtenaren na een af te leggen examen zullen worden gekozen uit de teekenaars van het kadaster; dat, naar hij uit goede bron en van ambtenaren die jarenlang met den kantoordienst belast geweest zijn, vernomen heeft dat voor bedoelde betrek king ook eenige kennis van het Burgerlijk Wetboek en van fiscale wetten vereischte is, welke kennis de teekenaars van het kadaster over het algemeen niet bezittendoch dat daarentegen candidaat-notarissen zich in korten tijd voor bedoelde betrekking zouden kunnen bekwamen; dat, met het oog op de slechte vooruitzichten, het overgroote aantal en de onzekere toekomst der candidaat-notarissen, het niet meer dan billijk zoude zijn, dat bij het in leven roepen van nieuwe Staatsbetrekkingen waarvoor candidaat-notarissen reeds veel der daartoe vereischte kennis bezitten, ook zij tot de daarvoor eventueel af te nemen examens, worden toegelaten. Redenen waarom requestrant de Tweede Kamer der Staten-Generaal eer biedig verzoekt, de haar gedane voorstellen zoo te willen wijzigen, dat ook candidaat-notarissen het recht verkrijgen tot deelneming aan de eventueel af te nemen examens voor ambtenaren, belast met de kadastrale boekhouding. Hetwelk doende, enz. X. De Redacteur van het Weekblad voor Notaris-ambt en registratie, dit ver zoekschrift in het nummer van 12 Oct. jl. No. 1085 opnemende, maakt de volgende opmerking: „Wij vestigen op den inhoud van bovenstaand verzoekschrift, dat dezer dagen werd verzonden, zeer de aandacht. Het zou, dunkt ons, op den weg van het hoofdbestuur der Broederschap van Candidaat-notarissen liggen, het verzoekschrift officieel te ondersteunen. Wij twijfelen dan ook niet of het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 227