20 wetten in de Engelsche koloniën waren vrij trouwe kopieën van de Torrens-wet van 1858. Deed men intusschen overal zijn voordeel met de opgedane ondervinding om de wet in de details door aan vulling en wijziging te volmaken, de beginselen toch bleven onver anderd. In Zuid-Australië werd de wet in 1886 geheel omgewerkt en door meer systematische inrichting gemakkelijker verstaanbaar gemaakt (zie blz. 16 noot 1). In de hoofdplaats van elke* kolonie wordt een bureau van het grondregister (Register-Book) gehouden door een rechterlijk ambte naar Registrar Generalof „Recorder of Titled'' genaamd, dien ik ter onderscheiding van onzen hypotheekbewaarder en den Duitschen grondboekrechter directeur van het grondregister zal noemen. Iedere bezitting, onder de Torrens-wet geplaatst, heeft een artikel in het grondregister. Een duplicaat van het artikel vormt het certificaat (certificate of title), dat in handen van den eigenaar be rust, en, behoorlijk van de handteekening en het zegel van den directeur voorzien, als volledig bewijs in rechten geldt, ja zelfs op enkele uitzonderingen na onaantastbaar (undefeasible) is. Behalve de naam van den eigenaar zijn in het certificaat vermeld de hypo theken en andere zakelijke rechten en lasten met hunnen rang, de ouderdom van betrokken minderjarige eigenaars, of de oorzaak eener andere reden van onbekwaamheid, voor zoover bekend. Het negatieve beginsel, dat geen zakelijke rechten geldig bestaan, die niet in het grondregister zijn vermeld, lijdt slechts uitzondering ten opzichte van enkele erfdienstbaarheden. De ligging van het onroerend goed moet nauwkeurig omschreven en de vorm ervan op het certificaat worden aangeduid door een kaartje, waarin de maten van het grondstuk zijn vermeld.x) Het certificaat vertegenwoordigt het onroerend goed; een over dracht kan er soms bij wijze van endossement op aangetee- kend worden. Dit heeft Yves Guyot 2) en andere Fransche R. P. A. South Austr. sect. 242. De grond schijnt in Australië zeer regelmatig en rechtlijnig te zijn ingedeeld. Het gemis aan deugdelijke kaar- ten is het eenige wat tot voortdurende bezwaren en klachten aanleiding geeft later zal hierover uitvoeriger bericht worden. 2) Yves Guyot was publicist, werkte dus vlug en vluchtig. Dit blijkt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 24