STAATSBEGROOTING VOOR 1891. VHe Hoofdstuk B. Uittreksel uit het Voorloopig Verslag. Sommige leden wenschten bij den Minister aan te dringen op eene her ziening der organieke bepalingen betreffende de controleurs der directe be- astingen, invoerrechten en accijnzen. De traktementen dier ambtenaren achtten zij, in verband met de weinige bevordering, geheel onvoldoende. Ofschoon die controleurs den rang van hoofdambtenaar hebben, verkeeren zij financieel in eene slechtere positie, niet alleen dan de hoofdambtenaren van andere dienstvakken, maar ook dan de ontvangers van gelijken diensttijd. Zooals nu deze zaak is geregeld, worden een aantal ambtenaren na een zekeren diensttijd genoopt van hunne betrekking af te zien. Dit achtte men niet in het belang van den dienst. Tweeërlei middel werd aanbevolen om het lot dezer ambtenaren te verbeteren, zonder verhooging van uitgaven vooreerst: opheffing van eenige Provinciale inspecties, waarop de Minister het vorige jaar in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag van dit hoofdstuk het uitzicht had geopend; in de tweede plaats: de con troleurs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te belasten met de werkzaamheden van de controleurs van het kadaster. Op het vernemen van 's Ministers gevoelen omtrent dit punt werd prijs gesteld. Zich aansluitende aan een reeds meermalen geuite klacht, drongen sommige leden aan op eene nieuwe regeling van het salaris der hypotheekbewaarders. De toepassing der wet van 14 December 1844 Staatsblad n°. 62) is, tenge volge van het Koninklijk besluit van 30 Juli 1878 Staatsblad n°. 104), in verband met de wet van 5 Juni 1878 Staatsblad n°. 90), voor zooverre be treft de inzage omtrent de al of niet bezwaardheid van perceelen, veel te duur geworden. De bewaarders zelve zien dit in, zoodat zij ieder voor zich een tarief in toepassing hebben gebracht, de een een hooger de ander een lager, doch hetwelk meestal het publiek duurder te staan komt dan vroeger. Ten slotte werd bij de algemeene beschouwingen over deze (VIde) afdeeling het feit ter sprake gebracht, dat onlangs een hoofdambtenaar der directe belas tingen, aan het Departement werkzaam, benoemd is tot hypotheekbewaarder te 's Gravenhage, dus overgeplaatst werd bij de administratie der indirecte

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 264