32 geven, welke hij op frauduleuze wijze verkreeg of onrechtmatig terug houdt, (bijv. na verlies van recht door verkoop voor hypotheek) dan kan de directeur zelfs een rechterlijk bevel tot inhechtenisneming tegen hem doen uitvaardigen. De directeur wordt in de meeste koloniën bijgestaan voor het onderzoek door een of meer juristen J). Ingeval van twijfel omtrent de toepassing der wet kan het advies van het hooge gerechtshof worden ingenomen. Wordt de aanvraag verworpen, dan geeft de directeur den aan vrager daarvan kennis met opgaaf van redenen. De aanvrager kan zich daarna desverkiezende tot de rechtbank wenden, die den direc teur bij vonnis in het ongelijk kan stellen. Worden de titels in orde bevonden en hebben de hypotheekhouders en verdere belanghebbenden hunne toestemming gegeven, dan moet de directeur de aanvraag publiceeren nl.: eens in het Staatsblad en driemaal in minstens één nieuwsblad en een termijn stellen van 1 tot 12 maanden voor het doen van verbod. Is die toestemming niet verworven of zijn de titels gebrekkig of onvolledig, dan wordt de publicatie ook in de Staatsbladen van de naburige koloniën geplaatst en in zulke andere bladen en zoovele malen als de direc teur noodig acht, waarbij een termijn van 2 maanden tot 3 jaren wordt gesteld. Hij kan bovendien ambtshalve of op verzoek van den aanvrager aan vroegere eigenaars en andere personen eene directe kennisgeving richten. Dezen kunnen alsdan na afloop van den termijn ook tegen het assurantiefonds geene vorde ring meer instellen. Op bepaalde plaatsen worden de aanvraag en eene kopie der kaart aangeplakt en in de publicatiën die plaatsen aangewezen. 2) Blue book 1872 p. 91The strenuous opposition of legal profession in Adelaide to the original measure is generally understood to be the reason why its machinery has been placed, with the exception of the two examiners appointed to investigate titles, in the hands of persons, who either are or may be wholly unconnected with the lawIt is hardly to be imagined that this part of Mr. Torrens plan was even intended to be permanent. R. P. A. South Austr. sect. 15, 19, 31, 223; Queensl. sect. 12 a 15. J) Een en ander volgens de regeling in Queensland. In Zuid-Australië heeft de directeur grooter vrijheid in de wijze van publiceeren en duurt geen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 36