33 Van elk ingekomen verbod houdt de directeur aanteekening en geeft er kennis van aan den aanvrager. Een verbod vervalt be halve door een vergelijk indien de opposant geene vordering krachtens zijn beweerd recht binnen bepaalden tijd bij de recht bank heeft aanhangig gemaakt. In sommige gevallen neemt de directeur van een verbod geen nota en geeft den opposant kennis van de redenen. Deze kan daarop den directeur voor de rechtbank dagen. De aanvrager kan te allen tijde zijne aanvraag terugnemen. Is na afloop van den gestelden termijn geen verbod gedaan of is dit afgewezen of vervallen, zijn ook geene kennisgevingen als onbe stelbaar teruggekomen, dan worden de certificaten opgemaakt en hiermede is eene streep gehaald door het verleden. De titels worden door een stempel van den directeur vervallen verklaard en, met het dubbel van het certificaat, aan den eigenaar teruggezonden. Het certificaat of het v duplicaat der geboekte akte is het meest volstrekte bewijs2) van recht van den daarin genoemden eigenaar; de rechter mag geene vordering tegen hem aannemen dan ingeval een ouder certificaat of een oorspronkelijke uitgifte door den Staat (grant) wordt vertoond, alsmede in geval van onjuiste omschrij ving van het goed of zijne grenzen. Eveneens zijn rechtsvorderingen tot wederopeisching der onroerende zaak toegelaten indien het certi ficaat is verkregen door bedrog of valschheid, of door middel eener onvoldoende volmacht, of van een persoon die wettelijk tot rechts handelingen onbekwaam was behoudens de rechten door derden termijn langer dan één jaar. R. P. A. South Austr. sect. 33, 34, 35; Queensl. sect, 19, 20, 21. In Zuid-Australië één maand (sect. 45; zie verder sect. 39, 40, 44,) in Queensland drie maanden (sect. 25; zie verder sect. 23, 24, 26, 27). 2) R. P. A. South Austr. sect. 69„The title of every registered proprietor of land shall, subject to such encumbrances, liens, estates, or interests as may be notified on the original certificate of such land, be absolute and in de feasible R. P. A. Queensl. sect. 123and except in any of the cases aforesaid the grant or certificate of title shall be held in every court of law or equity to be an absolute bar and estoppal to any such action aqainstthe person named in such grant or certificate as seised or entitled to such land." Tijdschrift Kadaster 1890. 3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 37