35 Met den nalatigen schuldenaar bijv. wordt niet veel omslag gemaakt. „Es ist das Zeichen einer schwachen Zeit, mit dem Schuldner zu sympa- thisirenzegt Ihering. Q Volgens deze uitspraak zou men alleen reeds uit het recht in de Australische koloniën kunnen afleiden, dat deze zich in eene periode van jeugdige kracht bevinden. Want voldoet een schuldenaar niet binnen eene maand aan zijne verplich tingen, dan kan de hypotheekhouder, eene andere maand na eene schriftelijke waarschuwing, zonder vorm van proces overgaan tot den verkoop, en wel publiek of onder de hand, in kavels of in eens en onder zulke conditiën als hij zal goedvinden. Alle noodige akten, door hem gemaakt, zijn geldig, en een kooper die van hem kwijting voor den koopprijs heeft ontvangen, is volkomen gedechargeerd. Het gemakkelijk en snel verkeer met onroerend goed tempert de hard heid van deze bepalingen, want de schuldenaar heeft nog tijd in de voorafgaande maand zelf te verkoopen of een nieuwen geldschieter te zoeken. 2) De curator in een faillissement of een lasthebber kunnen een cer tificaat op eigen naam verkrijgen en geldig al de rechtshandelingen verrichten, waartoe de eigenaar bevoegd is 3). Indien eene vrouw eigenaresse in gemeenschap van goederen trouwt, dan moet de directeur den man op toezending van de huwe lijksakte en het certificaat als medeëigenaar boekenzoolang dit niet is geschied wordt de vrouw geacht alleen eigenaresse te zijn. Heeft zij zich den eigendom voorbehouden en is daarvan aanteekening op Der Kampf um's Recht S. 88. R. P. A. South Austr. sect. 132, 133, 134; Queensl. sect. 60, 67. Is de schuldenaar zes maanden in gebreke gebleven om aan zijne verplich tingen te voldoen, terwijl intusschen een publieke verkoop is „opgehouden" omdat het hoogste bod ontoereikend was voor hoofdsom, renten en kosten, dan kan in Zuid-Australie de hypotheekhouder den directeur verzoeken om een order for foreclosure. De directeur publiceert dit verzoek op de vroeger beschreven wijze en biedt daarbij het goed te koop aan. Indien een maand daarna geen bod is gedaan, dat de hoofdsom enz. te boven gaat, dan heeft de order for foreclosure tengevolge, dat de hypotheekhouder den eigendom bekomt van den grond vrij van alle hypothekenlasten enz. na de zijne er op gelegd. (R. A. P. South Austr. sect. 140, 141, 142). 3) R. P. A. South Austr. sect. 170; Queensl. sect. 83, 86, 93, 104, 111,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 39