Verslag van de Algemeene Vergadering der leden van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Amsterdam den 18en November 1889. II. Tentoonstelling van Instrumenten en Kaartwerken. Slechts weinig oogenblikken zijn noodig om van Maison Stroucken het Gebouw van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst te bereiken. Onmiddellijk bij het binnentreden worden wij herinnerd aan het doel onzer komst; de tentoonstelling wordt op eene bovenzaal en eene daaraan gren zende gaanderij gehoudenbij het bestijgen der trap welke naar deze locali- teiten voert, wordt ons namens de firma Becker en Buddingh te Arnhem een soort prijscourant der door haar tentoongestelde instrumenten en benoodigd- heden aangeboden. Boven gekomen bereiken wij eerst de zaal; de indruk die wij ontvangen wanneer we reeds op den drempel een nieuwsgierigen blik naar binnen werpen, is analoog aan de gewaarwording welke iedere tentoonstelling, onverschillig van welken aard, op ons teweeg brengteven, doch ook slechts gedurende een oogenblik, hebben we een neiging om terug te deinzen bij den aanblik van wat ons lijkt eene in hopelooze verwarring bijeengebrachte massa van instrumenten. Die verwarring is echter slechts schijn, aangenaam achten wij de taak U hiervan het bewijs te mogen leveren, in de gelegenheid te zijn gesteld U te mogen rondleiden, in de verwachting, dat gij na afloop van uw bezoek de overtuiging zult medenemen, dat gij 't voornamelijk aan de keurige rang schikking van het tentoongestelde dankt, dat het beeld dat ge u fantaseert van de wording der instelling Kadastergeheeten, een duidelijker vorm, een zuiverder afgeteekenden omtrek bekwam. De bezoekers die gij in den namiddag van 18 November ontmoet zijn leden der vereeniging of door haar genoodigden; de eerste dag der opening draagt het karakter van een huiselijk feest, op 19 November is de tentoon stelling voor alle belangstellenden gratis toegankelijk. In overeenstemming met het algemeen beginsel der landmeetkunde: het werken van het groote in het kleinevraag ik allereerst uwe aandacht voor de bijdrage geieverd door de Rijks-Commissie voor Graadmeting en Waterpassing.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 42