92 de overeenkomst blijkt, is geoorloofd doch niet vereischt; de grond- boekrechter maakt van de vestiging een protocol op. Alle andere overgangen dan die door vrijwillige overdracht, bijv. door erfopvolging, boedelmenging, onteigening, openbaren verkoop en landverlegging hebben plaats volgens de regelen van het materiëele recht, doch het recht tot vervreemding of bezwaring verkrijgt de eigenaar eerst door de inschrijving 1), zooals reeds bij de bespreking der Torrens-wet werd opgemerkt. Deze inschrijving en ook die van hypotheken en andere zakelijke rechten, alsmede de doorhaling ervan geschiedt uitsluitend op de mondelinge of schriftelijke aan vraag (Antrag) van belanghebbenden of, in bepaalde gevallen, van eene bevoegde overheid (zustandige Behörde.) 2) Schriftelijke aan vragen, met de akten, waarop zij gegrond zijn en de volmachten 3) moeten gerechtelijk of notariëel opgemaakt of voor echt erkend (beglaubigt) 4) zijn, ten einde de indentiteit en bekwaamheid (niet de bevoegdheid) der handelende personen boven twijfel te stellen. Nota rissen hebben voor het doen van aanvragen geen volmacht noodig indien in de door hen verleden of gelegaliseerde akten het verzoek of de toestemming van belanghebbenden om inschrijving of door haling voorkomt. 5) Boeking van erfgenamen ab intestato volgt op grond eener ver klaring van erfrecht (Erbbescheinigung) van den bevoegden rechter (Nachlaszrichter). Berust het erfrecht op een testament of ,,Erb- vertrag" dan moeten bovendien die documenten of gelegaliseerde uittreksels daaruit overgelegd worden. 6) De gezamenlijke erfgenamen kunnen tot de vestiging worden toe gelaten, zonder ingeschreven te zijn 7). Bij voortzetting der ge meenschap tusschen de langstlevende echtgenoot en de kinderen moeten de laatsten als medeëigenaren geboekt worden. Boedelmen- G. E. G. 5. 2) G. E. G. 14, 19, 53, 58; G. O. 71, 99; Oberneck, S. 45, 46. 3) G. O. 37. 4) G. O. 33; Schiffner 97, S. 59; Burckhard, S. 357. 5) Förster, S. 60. 6) G. O. 39, 40, 51. G. E. G. 5.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1890 | | pagina 96