OVERZICHT VAN DE GRAADMETINGEN IN NEDERLAND Dr. J. D. van der Plaats. Vervolg van Jaargang VI7, bh. 101). Hoofdstuk III. Krayenhoff. (Slot.) 22. De veroordeeling door Cohen Sinart en Kaiser. Wij zijn met ons overzicht genaderd tot de meest uitvoerige en nauwkeurige der critiekendie over Krayenhoff zijn verschenen. Deze beoordeeling is geschreven door twee geleerden, die als de hoogste autoriteiten op hun gebied mogen beschouwd worden. Hun oordeel was vernietigendhet werk van Krayenhoff werd als on bruikbaar veroordeeld, en wat erger isi zijn goede trouw als waar nemer is verdacht gemaakt. Meer dan een vierde eeuw is sedert verloopenzoover ik weet heeft iedereen zich stilzwijgend of uit drukkelijk bij dit vonnis neergelegd. Maar op het gebied der wetenschap geldt geen verjaring. En daarom wenschen wij thans nog cassatie van dit vonnis te bepleiten, omdat het naar onze zienswijze npartijdig en eenzijdig is, omdat het op verkeerde rechtsbeginselen en onjtdste overwegingen berust!' Lewis Cohen Stuart, geboren 11 Juli 1827, had in 1850 de colleges van Kaiser en Verdam gevolgd en was in 1851 tot leeraar in de geodesie en de wiskunde aan de Kon. Akademie te Delft benoemd. Toen deze inrichting gereorganiseerd werd tot eene Polytechnische School (1 Juli 1864), werd Stuart Directeur- Hoogleeraar, maar hij bleef de genoemde vakken onderwijzen. De laatste jaren van zijn leven besteedde hij bovenal aan zijne water- DOOR

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 121