150 De Vereeniging heeft er herhaaldelijk op gewezen J), en de re geering heeft het officieel medegedeeld, dat een groot gedeelte der plans (ongeveer van een zesde gedeelte van het geheele rijk), door hermeting moeten worden vernieuwd. Deze hermetingen kunnen niet geheel op de thans gebruikelijke wijze worden uitgevoerd. De Vereeniging heeft in deze de meening uitgesproken, dat eene alge- In de algemeene vergadering der vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde, gehouden te Arnhem den 5™ September 1887, werd hij acclamatie eene motie aangenomen, betreffende de wenschelijkheid eener nieuwe secon daire driehoeksmeting, onder anderen uit de overweging: dat blijkens officiëele opgaaf de plans van reeds 261 gemeenten deels of alle niet meer deugen voor het doel en dus hermeten moeten wordenterwijl dat aantal steeds vermeerdertzoodat gaandeweg het geheele kadaster moet vernieuwd worden."''' In de algemeene vergadering der vereeniging voor Kadaster en Landmeet kunde, gehouden te Utrecht, den 20en Augustus 1888 werden met algemeene stemmen de volgende stellingen aangenomen 1Het tegenwoordige kadasterslechts bruikbaar voor de heffing der grond belastingis onvoldoende voor de verzekering van den grondeigendom en der rechten van hypotheekhouders Bij geleidelijke verbetering door hermeting dienen die rechten verzekerd en maatregelen getroffen te wordenteneinde die verbetering afdoende en duur zaam te doen zijn en blijven. 2. Het kadaster van iedere nog te hermeten gemeente behoort te bestaan uit een eigendoms- en een belastingkadastermet elkander vereenigd maar niet verward. 3. De grenzen van den eigendom bij het eigendomskadaster worden ver zekerd ten opzichte van vaste puntenwaarvan de plaatsen op het terrein steeds met voldoende nauwkeurigheid bepaald kunnen worden en welker onder linge ligging bekend is. •4. Bij de wetdie aan de metingen voor het eigendomskadaster bewijs kracht in rechten toekentworden de verplichtingen der eigenaren en bezitters geregeld, teneinde de invoering en instandhouding van het eigendomskadaster mogelijk te maken. 5 Het eigendomskadaster dient tot grondslag van het belastingkadaster Blijkens de gegeven toelichting dient bij de wet o. a. geregeld te worden. ,,de aan de opmeting der eigendommen voorafgaande delimitatie en de medewerking der eigenaars of bezitters, niet alleen bij de opmaking maar ook voor de bijhouding van het eigendomskadaster."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 162