164 m. het reehtlijnig en handteekenen. Hieronder wordt mede begrepen geoefendheid in het behandelen der bij het teekenen van kadastrale kaarten gebruikelijke instrumenten, als gewone en proportiepassers, schalen, enz. Het landmetersexamen omvat. a. de bekendheid met de plans, registers, staten, enz. van het kadaster met de hypothecaire boekhouding en met de tot een en ander betrekkelijke besluiten en andere voorschriften. b. bekendheid met het burgerlijk wetboek, met de wet op de onteige ning ten algemeenen nutte, die op de grondbelasting en andere wetten voor zoover de ambtenaren van het kadas ter daarmede bij de uitoefening van hunne dienst in aanraking komen. c. grondige bekendheid met de in richting en het gebruik der instru menten, welke bij de metingen en tot het maken van kaarten gebezigd worden. d. vaardigheid in het nauwkeurig samenstellen en met netheid teekenen van kadastrale kaarten en het topo- graphisch opwerken dier plans. e. geoefendheid in den veldarbeid ter instandhouding en ter vernieuwing van het kadaster en al de uit dien arbeid voortspruitende werkzaamheden De candidaten zullen tevens het be wijs moeten leveren, dat zij hunne studiën in de vakken, waarover hun vroeger afgelegd examen voor aspi rant-landmeter liep, hebben voortgezet. k. het rechtlijnig en handteekenen. Het landmetersexamen omvat: d. de kadastrale en hypothecaire boekhouding en de daartoe betrek kelijke wetten, besluiten en voor schriften. e. de bepalingen van het burgerlijk wetboek, van de wet op de grond belasting en van andere wetten, voor zoover die in verband staan met het kadaster en de bewerking daarvan. a. de inrichting en het gebruik der instrumenten, waarvan" bij het meten en het maken van kadastrale kaarten wordt gebruik gemaakt. c. het teekenen van kadastrale kaarten en het topographisch opwer ken daarvan. I. den veldarbeid ter instandhou ding en dien ter vernieuwing van het kadaster en al de daarmede in ver band staande of daaruit voortvloeiende, werkzaamheden. (Vervallen.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 176