Polytechnische School. 165 II. Uitreksel uit het Programma der lessen voor 18901891. A. Wiskunde. a. Beschrijvende meetkunde. II. a. Bol. Centrale en evenwijdige perspectief. Schaduwbepaling. 2 uren 's weeks voordracht en 2 uren teekenen. Ingenieurs Bj. II. b. Theorie der kromme lijnen en gebogen oppervlakken. 2 uur voordracht en 2 uur teekenen. Ingenieurs B2. b. Analytische meetkunde en bolvormige driehoeksmeting. II. a. In het platte vlak. Coördinatenleer. Rechte lijn en cirkel. Kromme lijnen van den tweeden graad. 2 uren. Ingenieurs Bj. II. b- In de ruimte. Rechte lijn en plat vlak. Oppervlakken van den tweeden graad. De leer der bolvormige driehoeken. 2 uren. Ingenieurs B2. c. Beginselen van analytische meetkunde en bolvormige driehoeksmeting. Rechte lijn, cirkel, kromme lijnen van den tweeden graad. De leer der bolvormige driehoeken. 1 uur. Technologen B2. d. Analyse. II. a. Hoogere stelkunde. Differentiaal- en Integraalrekening met betrekking tot functiën van één enkele onafhankelijk veran derlijke groodheid. Algemeen overzicht. 5 uren. Ingenieurs Bj. II. b. Aanvulling der hoogere stelkunde. Differentiaal- en Integraal rekening met betrekking tot functiën van twee of meer onaf hankelijk veranderlijken. Leer der bepaalde integralen. Inte- greeren van differentiaal vergelijkingen. 4 uren. Ingenieurs B2. C. Toegepaste natuurkunde. II. a. Moliculaire werkingen, enz. Warmte, enz. Licht; Photometrie, terugkaatsing, berekening, kleurschifting, optische werktuigen. 4 uren. Ingenieurs B, en B2.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 177