186 b. De uitvoering van een topographische teekening in 2 dagen, ieder van 9 uren c. Onderzoek op het terrein over onderwerpen van practische landmeetkunde, d. mondeling examen van eiken candid aat gedurende één uur. De candidaten, die beweren vreemde talen te kennen, zullen ook daarin een examen van 5 uren moeten afleggen. Om tot buitengewoon ingenieur of landmeter te worden benoemd is eveneens een examen voorgeschreven. Voor een derde gedeelte der te ver vullen plaatsen kunnen ook deze ambtenaren worden benoemd tot vast ingenieur of landmeter, mits zij twee jaren in den dienst van het kadaster zijn werk zaam geweest en voldoen aan een examen. Dit examen omvat: a. Werkzaamheden op het terrein. b. Uitvoering der daarop betrekking hebbende berekeningen. cConstructie van een gedeelte van een kadastrale kaart. d. Mondeling examen over de onderwerpen, vermeld onder a, b en c en in de volgende tabel. 1. Triangulatie en de daarop betrekking hebbende berekeningen. 2. Polygoneering en de daarop betrekking hebbende berekeningen. (Deze beide onderdeden uitsluitend voor ingenieurs.) 3. Perceelmeting a. door directe afstandsmeting, b. door den tachymeter, c. met het planchet. 4. Teekenen en constructie van kaarten. 5. Beschrijving en gebruik der voornaamste instrumenten. 6. Schatting, klasseering, Massificatie en de grondbelasting. 7. Algemeene wetenschappelijke kennis. De bevordering der ingenieurs en landmeters van de laagste klasse tot de daarop volgende geschiedt na aflegging van een examen. De bevordering tot hoogere klassen geschiedt voor */3 naar verdienste en voor s/3 naar ancienneteit. De bevordering tot inspecteur en hoofdlandmeter geschiedt uitsluitend naar verdienste. Het examen voor de ingenieurs en landmeters voor de bevordering naar de klasse, volgende op de laagste, omvat: 1. Wetten en verordeningen op de herziening ber grondbelasting. 2. Instructie voor de trigonometrische werkzaamheden en het gebruik der daarbij vastgestelde formulieren. Vereffening der waarnemingen. Getallen- berekeningen (uitsluitend voor ingenieurs), instructie voor de polygoneering met toepassingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 198