Verslag van de Algemeene Vergadering der Leden van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Groningen den 21sten October 1891. Omstreeks half tien 's morgens wordt het langzamerhand levendig op een der bovenzalen van het hotel Willems in de Heerenstraat, de eentoonige stilte die tot op dat oogenblik heerschte wordt verbroken, naarmate de aan komenden in aantal toenemen wordt zij vervangen door een gezellig gegons van stemmen. Ge kunt U verzekerd houden dat de gesprekken noch loopen over den Romeinschen veldheer Corbulo, noch over een zekeren Gruno, dat geen enkele gedachte gewijd wordt aan den oorsprong der stad; wij zouden echter niet durven beslissen of aan de topografische ligging „op het noordelijk uiteinde van den Hondsrug en aan de Hunze en de Aa" even weinig be langstelling wordt geschonken. Dit laatste toch ware zeer goed mogelijk, want indien iemand de vraag had geopperd, wie staan op het punt hier eene bijeenkomst te houden, zou het antwoord kunnen luiden: „Zij hebben akkers en heiden en bosschen gemeten, „Mijn vriend, zij behooren tot het corps geodeten." De voorzitter, de heer J. T. Hessels, opent meteen hartelijken wel komstgroet de vergadering en spreekt den wensch uit, dat de uitkomsten welke op deze bijeenkomst zullen worden verkregen er toe mogen bijdragen, om het gezag der vereeniging te verhoogen. Hij deelt mede dat een brief inkwam van den heer W. van der Rest, Ingenieur der 2e klasse in N. O. Indië, met verlof in Nederland, waarin schrijver zijn leedwezen uitdrukt niet tegenwoordig te kunnen zijn. Verzekerd van de belangstelling der leden meent de Voorzitter, voor tot de huishoudelijke werkzaamheden zal worden overgegaan, hunne aandacht te mogen vragen voor eene korte beschouwing over eene in den aanvang van dit jaar verschenen brochureDie Durchführung der Kataster- Vermessungen in Elsass-Lothringen, von Rodenbusch, Vermessungscontroleur Een luid applaus is de welverdiende hulde die de vergadering haren voorzitter brengt. 1) Z. v. V. 1891. bldz. 416 en 554. Verkrijgbaar voor 80 k 90 cents bij de „Vorstand des Elsass- Lothringischen Geometer-Vereins, Strassburg. (Red.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 201