192 Uit Zuid-Afrika ontving de vereeniging een geschenk. Een plattegrond van Pretoria werd haar aangeboden door de heeren van Yooren en Oerder. In den loop van dit jaar werden twee correspondentschappen gevestigd. Een voor België: correspondent de heer Th. Greeve, gezworen landmeter te Antwerpen, Louisastraat 23. Een voor den Oranje-Vrijstaat: correspondent de heer J. H. Muller, Ingenieur bij het Departement voor Publieke Werken te Bloemfontein. Het correspondentschap voor N. O. Indie ging door bevordering van den heer Suringa over in handen van den heer J. A. Veens tra te Batavia. De notulen en het verslag worden zonder discussie goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording over 1890 blijkt, dat de totalen van de inkomsten en uitgaven zijn: Inkomsten; met inbegrip van het batig saldo over 1889 f 1066.13 Uitgaven - 936.575 Batig saldo 129.555 De heeren Stucki, Ge ijl en Roegholt verklaren zich welwillend bereid tot naziening van de rekening en verantwoording. De begrooting over 1892 wordt voorgelezen en in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd tot een bedrag van f 1139,30 en f 1030.nadat op voorstel van den heer P. van Dijk, uitgaven, post b. honorarium der redactie, van 150 op 200 was gebracht. Het bestuur wordt gemachtigd in de redactie van het tijdschrift te voorzien. De voorzitter noodigt den heer Boer uit met de redactie voort te gaan. De heer Boer heeft bezwaar tegen de onmiddellijke inwilliging van dat verzoek en wenscht zijne beslissing aan te houden tot eene bespreking met het gereconstrueerde bestuur kan hebben plaats gevonden. De abonnementsprijs van het tijdschrift blijft op voorstel van den voor zitter bepaald op f 2.50. Bij de bepaling der plaats van bijeenkomst voor 1892 stelt de heer Boer voor terug te keeren tot Holland, en vestigt hij de aandacht op 's Gravenhage. De heer P. van Dijk beveelt Amsterdam aan als de stad, die immer bleek de grootste aantrekkingskracht op de leden uit te oefenen. Amsterdam wordt door zitten en opstaan gekozen; slechts vier leden blijken met het voorstel Boer mede te gaan. Aan de orde komen de punten h en i der agenda: benoeming van een bestuurslid, benoeming van een voorzitter.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 204