200 De voorzitter wijdt nog eenige waardeerende woorden aan het preadvies, en hoopt dat wij allen nog de vruchten van dien arbeid zullen zien. Weer aan de orde komen de punten h en i. De heer Hes seis richt het woord tot den heer Barenbroek en vleit zich te zullen mogen hooren, dat hij tot andere gedachten kwam. De heer Barenbroek antwoordt, dat de toegenegenheid welke hij gevoelt, zoo voor den tak van dienst, als voor de ambtenaren er bij werkzaam, hem heeft doen zegevieren over de bezwaren door hem geopperd toen hij zijn standpunt uiteen zette. Hij wil de benoeming tot voorzitter aanvaarden, onder restrictie, dat, mocht de werkkring boven zijn krachten gaan, en meer tijd vereischen als hij er aan kan geven, het hem niet euvel zal worden geduid indien hij er tusschen- tijds voor bedankt. De heer Hessels zegt den heer Barenbroek dank voor het door hem genomen besluit. De vergadering geeft door applaus van hare instemming blijk. De heer Vierkant brengt den heer J. T. Hes seis in hartelijke be woordingen dank voor zijne leiding gedurende drie jaren, in de dubbele hoedanigheid van bestuurslid en voorzitter roept hij hem namens de leden, gaarne en zonder voorbehoud een tot weerziens toe. De heer Hes seis, erkentelijk voor de woorden door den heer Vierkant tot hem gericht, geeft de verzekering zijner voortdurende belangstelling in het doel en in het streven der vereeniging. Een afzonderlijk woord van waar deering wijdt hij aan hen, die tijdens zijn voorzitterschap deel uitmaakten van het bestuur en aan de redactie. Voor die beleefdheid wordt hem, ook voor de heeren Stucki, Meijer, Engelmann en Boer, door den heer Hoffmann dank gezegd. Hierop wordt de Vergadering gesloten De Secretaris November, 1891. C. W. Hoffmann. NASCHRIFT. Mijn taak als verslaggever zou ik geëindigd kunnen beschouwen had zich te Groningen geen incident voorgedaan, dat niet onbesproken mag blijven. Na afloop der vergadering begaven de leden zich gezamenlijk naar de Harmonie, om tegen half zes terug te keeren naar het hotel Willems, waar de gemeenschappelijke maaltijd zou worden gehouden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 212