Invoering van het Torrensstelsel in Brazilië en in Frankrijk. In een consulair bericht uit Rio de Janeiro van 10 Juni 1890 wordt medegedeeld, „dat bij decreet van 31 Mei jl. een register tot in schrijving van onroerende zaken en der rechtstitels van eigendoms overgang derzelve, volgens het systeem Torrens hier wordt ingevoerd. Robert Torrens („Transfer of Land by Registration; Ettori Coppi »La legge tulla propriéta fondiara in Tunina" en „Gli instuti de publicita immobilare e il sistema Torrensis". „Alfred Dain. Le système Torrens.") „Genoemd decreet zal in werking treden 6 maanden na de publi catie van het betrekkelijk reglement. „Volgens art. 1 van het decreet kunnen alle onroerende zaken, die voor hypotheek vatbaar zijn, in het betrokken register worden inge schreven, terwijl de bepalingen van het decreet ten opzichte van openbare landerijen, die na de publicatie van hetzelve worden ver kocht moeten worden nageleefd op straf van nietigheid en restitutie door den Staat van 75°/0 der verkoopsom. „Volgens art. 39 zullen geen rechtstitels van eigendomsverandering, hypotheek of andere akten aangaande de goederen bedoeld bij het decreet in rechten geldig wezen, alvorens in het betrokken register te zijn ingeschreven." Bij de Fransche kamer werden wetsontwerpen ter reorganisatie en bijhouding van het kadaster1) en ter hervorming van het rechtsinstituut op den grondeigendom2) op den grondslag van het Torrens-stelsel ingediend door den afgevaardigde Pontois. Deze poging schijnt ons toe geene gelukkige te zijn; het ontwerp struikelt vooral over de kadastrale quaestie. Het crediet op de Fransche Staatsbegrooting voor dit jaar, voor onderzoekingen en proefnemingen ter vernieuwing van het kadaster, werd tot een bedrag van een millioen francs toegestaan. Opgenomen in het Journal des géomètres Sept. 1890. 2) Idem, Oct.—Dec. 1890, et Réforme Cadastrale 1890 N°s 8 et 9.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 32