37 De over te nemen inhoud der landmeters-kennis maakt daarvan weder de quintessens, de bezieling uit. Elke maand geeft de Bewaarder kennis aan den Ambtenaar met de in en omschrijving belast, van de bij hem gedane aangiften en af gegeven landmeters-kennissen, waardoor controle wordt uitgeoefend op de tijdige leveringterwijl door den laatste aan den Bewaarder maandelijks wordt opgegeven, welke acten zijn gepasseerd, waardoor hij in staat gesteld wordt zijne hoekhouding in overeenstemming te houden met de tot stand gekomen overgangen. Bij overgang van gedeeltelijke perceelen wordt bij de landmeters kennis nog een meetbrief afgegeven. Bij openbaren verkoop, die steeds geschiedt door het Gouver- nements vendu kantoor, ten overstaan van de daaraan verbonden vendumeesters wordt ook weer eene verklaring van den Bewaarder geëischt, waaruit blijkt, wie de rechthebbende is, dat de grenzen van het betrokken onroerend goed in loco overeenstemmen met het kadastrale plan, en welke de kadastrale kenmerken zijn. Met de vestiging van hypothecair verband heeft de Bewaarder geene bemoeienis. Is dit het slotwoord van hetgeen ik over het aangegeven onder werp dacht in 't midden te brengen, ik begrijp dat bij velen Uwer de vraag opkomt, hoe de vestiging van hypothecair verband daar gints geschiedt en deze vraag wil ik daarom nog met een paar woorden beantwoorden. Geldschieter en debiteur gaan te samen naar den ambtenaar met de in- en overschrijving belast, die op de bij de vestiging van on roerend goed besproken wijze daarvan eene acte opmaakt en daarvan aanteekening doet op de in zijn archief aanwezige origineele acte, waarbij het goed verkregen is, en op het inhanden van den recht hebbende berustende eerste afschrift. F. Verstijnen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 47