62 1851 Staatsblad No. 141) mogen de ambtenaren van het kadaster zonder machtiging van den Minister van Financiën geen ander ambt of bediening aannemen, geen beroep, handel of nering uitoefenen, noch als bestuurder of commissaris eener naamlooze vennootschap optreden. Art. 21. De Minister van Financiën is bevoegd om de landmeters, ad- spirant-landmeters, boekhouders en teekenaars voor een tijdvak van ten hoogste veertien dagen met of zonder behoud van traktement te schorsen. Art. 22. Met afwijking van het bepaalde in art. 12 kunnen voor eene benoeming tot landmeter in aanmerking komen zij, die vóór 1 Januari 1892 een diploma van landmeter, bedoeld bij het Koninklijk Besluit van 28 Juli 1865 Staatsblad. n°. 87), hebben verkregen, aan het eerst, na de dagteekening van dit besluit te houden examen voor landmeter voldoen, op den eersten Januari van het jaar waarin dat examen gehouden wordt den leeftijd van 30 jaar nog niet hebben bereikt en bij een onderzoek door de commissie voor het examen, bijgestaan door een door den Minister van Financiën aan te wijzen geneeskundige, bevonden zijn een gezond lichaamsgestel te be zitten en vrij te zijn van gebreken, die de behoorlijke waarneming der be trekking beletten of belemmeren. Kunnen zij naar het bij dat examen verkregen rangnommer niet terstond als landmeter benoemd worden, dan worden zij in afwachting van die benoeming tot adspirant-landmeter aangesteld. Dit besluit treedt in werking den lsten Mei 1891. De Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Algemeene Rekenkamer. Arolsen, den 4den April 1891. EMMA. De Minister van Financiën Godin de Beaufort. Wij geven aan onze lezers in overweging, zich voorloopig te onthouden van commentaren en vooral van courantengeschrijf over de anachronistische bepalingen van het hierboven opgenomen K. B. en het oordeel aftewachten van de a. s. algemeene vergadering en van de Commissie, benoemd om een preadvies uit te brengen over „opleiding tot landmeter van het kadaster". Zie de mededeelingen van het Bestuur der Vereeniging op volg. blz.) Red.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1891 | | pagina 72