Verslag van de Algemeens Vergadering der Leden van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Amsterdam den 14den November 1892. De Algemeene Vergadering in 1891 te Groningen gehouden, heeft bewezen, dat het Noorden niet zoo onherbergzaam is, als het gewoon lijk wordt afgeschilderd. Ieder, die deze Vergadering heeft bijgewoond, heeft daarvan de aangenaamste herinneringen behouden. Toch werd op diezelfde vergadering Amsterdam aangewezen als vergaderplaats van het jaar 1892. Amsterdam is nu eenmaal „eenig" ook voor het houden van vergaderingen. Waar kan men gezelliger het nuttige met het aangename paren Die opvatting schijnt steeds meer algemeen te worden. Van daar zeker, dat op den 14den November 1892 zich in het fraaie boven zaaltje van het American hotel meer leden der Vereeniging vertoonden dan gewoonlijk op de Vergaderingen zichtbaar zijn. Men mag echter aannemen dat belangstelling in het streven der Vereeniging de hoofdmotor was voor de getrouwe opkomst. Ongetwijfeld was die belangstelling in hooge mate aanwezig bij de enkele Indische leden, die, toevallig met verlof in het moederland zijnde, onmiddelijk de gelegenheid aangrepen door hunne komst ter vergadering den band, die de leden uit Holland en die uit het schoone Insulinde verbindt, hechter te maken. Waar de Voorzitter, de Heer E. Barenbroek, die voor de eerste maal de Algemeene Vergadering presideert, de bijeenkomst opent met een hartelijken welkomstgroet, is het derhalve beprijpelijk, dat hij een bijzonder welgemeend welkom toeroept aan de aanwezige Indische leden. Na de welkomstgroet deelt de voorzitter mede, dat tengevolge ziekte het bestuurslid, de heer G. A. Engelmann helaas verhinderd is de vergadering bij te wonen. Ter vergadering tegenwoordig zijn de heerende Balbian, la Bastide, Berkhout, van den Briel, Boer, van Buren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 179