171 Van de lste en 2de aflevering jaargang 1892 van het „Tijdschrift" werden 50 exemplaren met begeleidende circulaire in België verspreid. Het resultaat dier propaganda was gering. Van onzen correspondent, den heer J. H. Muller, in den Oranje Vrijstaat werd niets vernomen. Naar aanleiding der op de algemeene vergadering te Groningen met nagenoeg algemeene stemmen aangenomen motie ging eene commissie uit het bestuur der Vereeniging, vergezeld van den redacteur van het tijdschrift in den loop van dit jaar op audiëntie bij den Minister van Financiën. Mocht het denkbeeld tot instelling eener staatscommissie tot on derzoek van het kadastrale vraagstuk bij Z.Exc. geen instemming vindenzooveel te meer schonk de Minister zijne aandacht aan de voorstellen der commissie tot verbetering van het kadaster: door bij hermetingen aan de kaart bewijskracht in rechten toetekennen, be houdens tegenbewijs. Na uitvoerige uiteenzetting dier voorstellen door den voorzitter en den redacteur betuigde de Minister zijne ingenomenheid daarmede en verzocht ten slotte der commissie eene memorie intedienen, waarin de belangrijkste punten duidelijk en met redenen omkleed zouden zijn aangewezen. De commissie had ook een kort onderhoud met den Administrateur der Registratie en met den Inspecteur van het Kadaster. De Administrateur was met de voorstellen der commissie minder ingenomen, doch de Inspecteur, hoewel van meening zijnde, dat de tijd tot invoering der door de commissie gewenschte hervormingen nog niet gekomen was, bracht hulde aan het streven der vereeniging en verklaarde, dat deze zich van zijne medewerking tot oplossing van het kadastrale vraagstuk kon verzekerd houden. De memorie, waarvan in dit verslag sprake is, werd in de tweede helft van October bij den Minister van Financiën ingediend. De Vereeniging ontving spoedig eene dankbetuiging voor de toe zending met de verzekering dat Z.E. gaarne aan den inhoud der memorie zijne aandacht zal schenken. Aan de spoorwegdirectiën werd geen reductie van vrachtprijs verzocht met hét oog op hare pertinente weigering in 1891. De boekerij is vermeerderd met de gewone periodieke geschriften.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 181