173 voor de uitstekende wijze, waarop hij in die hoedanigheid zijne taak heeft vervuld. De heer Hoffmann, gevoelig voor de hem toegesproken hartelijke woorden, verzekert, dat hij slechts noode vertrekt van zijne plaats in het bestuur, die hem lief was geworden, doch dat hij moet bukken voor den ijzeren dwang der noodzakelijkheid. De heer van Dijk meent het bestuur der vereeniging en den redacteur te moeten dankzeggen voor hunne verrichtingen in dit jaar vooral ook met het oog op de toelichting bij Z. E. der motie, op de Algemeene Vergadering te Groningen aangenomen en de daarmede in verband staande ingediende memorie. Een luid applaus getuigt voor de instemming van alle aanwezigen met de gesproken woorden. Niemand meer het woord verlangende, spoort de voorzitter de leden aan, de adspiranten op te wekken tot toetreding tot de vereeniging. Hierna deelt hij mede, dat pauze zal worden gehouden tot half twee, waarna de heer Colpa zijne aangekondigde voordracht zal houden en wel in eene zaal hooger, tot dat doel bijzonder geschikt en welwillend afgestaan door de vereeniging „Architectura et Amicitia." Met het oog op de algemeene strekking van het door den heer Colpa te behandelen onderwerp„de fotografie als hulpmiddel voor architectuur en terreinopnemingen", waren door het bestuur een beperkt getal introductiekaarten tot bijwoning der lezing uitgereikt aan niet-leden. Na heropening der vergadering door den voorzitter, roept deze dus ook een welkom toe aan de geintroduceerden en brengt nog in het bijzonder den dank der vergadering over aan den intusschen ook verschenen Inspecteur van het Kadaster, die door zijne tegen woordigheid bewijst inderdaad belang te stellen in het streven der vereeniging, welke belangstelling der vereeniging niet anders dan ten goede kan komen. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan den heer Colpa, tot het houden van zijn voordracht. Aangezien de voordracht in hoofdzaak in het tijdschrift zal worden opgenomen, kan over den inhoud hier gezwegen worden. Alleen zij gemeld, dat de toehoorders met aandacht spreker volgden in zijne theoretische uiteenzettingen en mededeelingen over

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 183