174 de practische toepassingen der fotogrammetrie in de verschillende landen, toegelicht door tallooze kaarten, platen, figuren enz. langs de wanden der zaal opgehangen. Na afloop van de voordracht meende dan ook de voorzitter een bijzonder woord van dank te moeten richten tot den spreker, vooral ook met het oog op de wijze, waarop deze zijn onderwerp behandelde. Na applaus van de vergadering, roept de voorzitter aan leden en geïntroduceerden een „tot weerziens in 1898!" toe en verklaart de bijeenkomst gesloten. Vóór men de vergaderzaal verliet, werden nog door de meeste aanwezigen de teekeningen, platen enz. nader in oogenschouw genomen. Onder deze bevonden zich ook allerfraaiste fotografieën, die gediend hadden voor de fotogrammetische opneming van het west front van den dom te Trier met het oog op restauratie-plannen van dien dom. Het bijgevoegde constructieplan gaf ten duidelijkste aan, hoe uit de fotografieën plattegrond en opstand verkregen werden. Verscheidene fraaie bouwkundige teekeningen (plattegrond en opstanden langs fotogrammetrischen weg verkregen) waren met genoemde fotografieën en constructieplan welwillend ten gebruike voor de lezing toegezonden door Dr. A. Meijdenbauer, Geheim- baurath, directeur van het fotogrammetisch instituut te Berlijn. De Secretaris November, 1892. C. J. Colpa. NASCHRIFT. 's Avonds te half zes vereenigde zich een twintigtal leden aan een gemeenschappelijken disch in het American hotel. Het was eene recht gezellige maaltijd, waar menig ernstig en ook menig geestig woord veel bijdroeg tot verhooging van het gemeen schapsgevoel, dat bij de leden van eene zelfde vereeniging steeds in meerdere of mindere mate aanwezig is. Oud en jong, zoo werd o. a. gezegd, behooren samen te werken tot bereiking van het doel, dat de vereeniging zich voor oogen stelt. En waar. ieder naar zijne kracht medewerkt in het streven naar een gemeenschappelijk ideaal, daar moet een ware band van sympathie ontstaan tusschen de coöperatoren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 184