REORGANISATIE VAN HET KADASTER. Platen Tan veldwerk en kaarten. Ten einde van de inrichting en beteekenis van het ontworpen kadaster eene aanschouwelijke voorstelling te geven en het tevens te vergelijken met het bestaande, zijn aan deze aflevering platen, alsmede formulieren voor de boekhouding toegevoegd. In enkele opzichten wijkt de op de platen gegeven voorstelling af van de werkelijke, daar zij op ongeveer de helft in lengte en in breedte dus op een vierde der oppervlakte verkleind zijn en doordien bij elke plaat hoogstens één kleursteen is gebezigd, om welke reden o. a. wateringen, vijvers, enz. niet ingekleurd en de gebouwen gear ceerd zijn. Aan de duidelijkheid zal een en ander wel geen afbreuk doen. Plaat II, III en IV hebben betrekking op hetzelfde terrein, een gedeelte er van is op het veldwerk, plaat I, en ander gedeelte op de hulpkaart, plaat V, voorgesteld. Op de laatste komen de wijzi gingen voor, die ter verduidelijking van de boekhouding volgens bijgevoegde formulieren hebben gediend. Een aandachtige vergelijking van de platen onderling zal beter antwoord geven op menige vraag die de lezer zich heeft gesteld, op bezwaren bij hem gerezen dan eene uitvoerige beschrijving vermag. Ten einde een leiddraad te geven voor die vergelijking, zullen wij bij iedere plaat even stil staan. I. Het veldwerk. De linkerzijde van plaat I geeft eene voorstelling van het veld werk, zooals dat thans bij hermetingen wordt ingericht. Ieder zaak kundige weet, dat die voorstelling niets overdrevens heeft. Alle (Vervolg van blz. 14.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 43