35 gewone breuken geschreven. Indien kopieën van dit veldwerk worden opgemaakt (alsdan op volle bladen om hij het minuutplan te worden bewaard) kunnen de potloodcijfers daarop worden gemist. De vereenvoudiging der meting tengevolge van de voorafgaande delimitatie, van het weglaten van wat overbodig is en van de meer globale bepaling van bijzaken zal ieder in het oog vallen. Het aantal meetgetallen op het veldwerk aan de linkerzijde bedraagt ongeveer 1000, dat op het veldwerk op de rechterzijde ongeveer 180 met ongeveer 80 in potlood (rood). Niettemin zijn de eigen- domsgrenspunten op het eerste bijna nergens, op het tweede overal met minstens eén proef bepaald, zoodat iedere fout zich zelf verraadt. Men zal dit gemakkelijk inzien door o. a. in aanmerking te nemen, dat overal waar een half cirkelboogje (in rood, teeken voor 180°) is aangebracht tegen een grens, deze recht is. II. Het minuutplan. Het minuutplan is uiterst eenvoudig ingericht, alleen eigendoms- grenzen en nommers komen er in zwarten inkt op voor. De nauw keurig opgemeten deelen van gebouwen en steenen bruggen, alsmede de driehoeks- en polygoonpunten zijn op plaat II eveneens in zwarten inkt aangeduid, in werkelijkheid zou men daarvoor rooden inkt kunnen bezigen. Betwiste grenzen kunnen voorgesteld worden door gestreepte lijnen (zie de grens tusschen nommers 8 en 17) eenzijdig gedelimiteerde grenzen door het teeken o te leggen tegen de grens aan den kant van het perceel, welks eigenaar niet aan de grensregeling heeft medegewerkt, zooals die van nommer 18. Het eigendomsplan vervangt het tegenwoordige minuutplan en wordt niet bijgehouden, wijzigingen in de eigendomsgrenzen worden op de gewone wijze op een bijblad gebracht. Behalve de gewone, de eenzijdig gedelimiteerde en de betwiste grenzen zou men nog een vierde soort, nl, de onbepaalde, kunnen invoeren en aanduiden door een kettinglijn. Het is nl. in sommige gevallen, zelfs met den besten wil, voor de eigenaars ondoenlijk, met eemge juistheid een eigendomsgrens vast te stellen. Zoo vindt men

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 45