87 III. Fiskaalplan. IV. Belastingplan. Op het fiskale plan, zooals het tegenwoordig bij hermetingen wordt opgemaakt zijn alle toevallige scheidingen, slooten, greppels, muren, heggen, rasteringen, kanten van wateringen, vijvers enz. met eentoonige gelijkvormigheid aangegeven en tot grenzen van kadastrale perceelen verheven (plaat III). Op het belastingplan daarentegen zijn de tijdelijke afscheidingen of grenzen, welker opneming nutteloos of schadelijk is, zooveel doenlijk weggelaten, de eigendomsgrenzen in zware zwarte lijnen, de nauw keurig opgemeten deelen van huizen en steenen bruggen, de drie hoeks- en polygoonpunten in rood J) (op de plaat IV eveneens in zwart) de plattegrond van de overige deelen van gebouwen, de grenzen van de belastingperceelen met dunne blauwe lijnen aange duid. De eigendomsnommers worden met zwarten, de belasting nummers met blauwen inkt ingeschreven. Ook niet gedelimiteerde eigendomsgrenzen zijn op het belasting plan in blauwe lijnen getrokken, zooals (naar onderstelling) de grens tusschen belastingnommers 10 en 11 en 6 a 9 van eigendomsnommer 18. Nommers 18/10 en 11 komen wel op een afzonderlijk legger artikel voor doch in het algemeen register (grondboek) heeft alleen eigendomsnommer 18 een afzonderlijk hoofd. Bij verkoop, bezwa ring met hypotheek enz. van 18/10 en 11 moet de eigendomsgrens vooraf worden gedelimiteerd en opgemeten, Eene aandachtige vergelijking van de gedelimiteerde eigensdoms- grenzen (plaat IV) met de overeenkomstige grenzen op het fiskale plan (plaat III) doet allerlei verschillen in het oog springen (ver gelijk ook plaat I). Nagenoeg nergens vallen de gedelimiteerde eigendomsgrenzen samen met de overeenkomstige op het fiskale plan 2). Allereerst bij wateringen en wegen komt men, vooral bij bruggen, sluizen en mondingen van slooten tot allerlei misstanden onder de s) Ook de ruitlijnen kunnen met rooden inkt worden getrokken. Tot een dergelijk resultaat kwam men ook in de Fransche gemeente Asnières, toen men na de meting en de vervaardiging der kaart overging tot eene algerneene delimitatie (Noizet, du Cadastre, p. 56.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 47