43 Het algemeen register is openbaar, er worden uittreksels van afgegeven. De bewaarder (beter zou zijn: de Staat) is aansprakelijk voor de nadeelen, die belanghebbenden lijden door niet overeenstem ming van deze uittreksels met den inhoud van de registers van over- en inschrijving. Voor de volledigheid van het algemeen register kan in het negatieve stelsel de bewaarder natuurlijk niet verantwoor delijk zijn, hij is gedekt, indien geene aanteekeningen in dit register voorkomen, in strijd met den inhoud der registers van in- en over schrijving en van den hoofdinhoud van alle openbaar gemaakte akten melding is gemaakt. Omtrent wijzigingen in den eigendomstoestand, die niet blijken uit overgeschreven titels (erfopvolging, verjaring enz.) geeft het algemeen register in het negatief stelsel natuurlijk geen licht. Voor de juiste boeking van doorhalingen, aanteekeningen, en vooral overbrenging van hypothecaire inschrijvingen naar nieuwe nommers is alleen bekwaamheid en nauwgezetheid van den boek houder niet voldoende, er moet in de boekhouding zelf eene controle op die boekingen bestaan. Deze geeft het Perceelenregister. Het perceelenregister (N°. 69<5>) komt, wat de rechterbladzijde betreft, in hoofdzaak overeen met het tegenwoordig register N°. 69a. Het verwijst, even als het hoofdregister, in volgorde van de secties en nommers naar de hypothecaire inschrijvingen en in beslagnemingen, de laatste worden zoolang zij nog moeten bijgeschreven worden, in plaats van /«geschreven, aan de rechterzijde van de kolom vermeld1). De deelen en nommers der geroijeerde inschrijvingen en inbeslag nemingen worden leesbaar doorgehaald (in het model onderstreept). Op de linkerbladzijde vindt men de volledige verwijzing tusschen de oude en nieuwe nommers (over te nemen van het staatje op de hulpkaart) en de over te brengen inschrijvingen naast de nieuwe nommers der betrokken perceelsgedeelten. Deze bladzijde bevat dus in doorloopende volgorde van sectiën en nommers den inhoud van 1) Voor zoover het hooge nommer van het deel van het overschrijvings- register niet reeds een voldoend onderscheid vormt met die der deelen van inschrijving, kan de verwijzing naar de inbeslagneming desnoods nog met een ovaal worden omringd of de dergelijke wijze worden aangeduid.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 53