7 inschrijvingen wordt verwezen. De linkerbladzijde bevat o. a. de filiatie tusschen de oude en nieuwe nommers onderling. Het aantal nommers waarover de boekhouding loopt, bedraagt gemiddeld slechts 10 a 20 °/o van het tegenwoordig aantal en is procentsgewijs niet veel grooter dan dat der eigenaars. Deze registers worden bij gehouden', zij loopen in zekeren zin parallel en vormen eene dubbele boekhouding op de hypothecaire inschrijvin gen. Hierbij sluiten zich de bestaande registers van over- en in schrijving aan (zoolang het negatieve stelsel blijft bestaan.) Eene alphabetisclie naamlijst der eigenaars verwijst voor elke ge meente afzonderlijk naar de secties en nommers x), dus zoowel naar het perceelenregister (No. 96b) als naar het algemeen register (No. 2b) en, desgewenscht, tevens naar de artikels van den kadastralen legger. De bestaande alphabetische naamwijzer (N°. 6) verwijst in het vervolg naar de hermeten gemeenten, zoodat dit register, na vernieuwing van al de gemeenten binnen den kring eener bewaring, eene verzameling zal zijn van de gemeentelijke naamlijsten. Het register van onderzetters en de naamlijst daarop kunnen op den ouden voet worden bijgehouden, zoolang men meent dat het nut van deze registers opweegt tegen het werk, er aan te besteden. Voor het belastingkadaster wordt het belastingplan in drie exem plaren opgemaakt; die in de plaats treden van de tegenwoordige nette- veld- en gemeenteplans. De eigendomsperceelen en nommers worden daarop met eenigszins zware zwarte lijnen en cijfers van het minuutplan overgenomen, de grenzen van belastingperceelen in dunne lijnen met eene andere (bijv. blauwe) kleur geteekend. Deze per- ceelen worden afzonderlijk (eveneens in blauw) genommerd, voor ieder eigendomsperceel met 1 te beginnen. Het belastingperceel wordt dus aangeduid door een tweeledig nommer, een stamnommer voor den eigendom, dat zelden meer dan drie cijfers bevat, een belastingnommer voor het onderdeel, in den l) Men houde hierbij in het oog, dat dezelfde eigenaar slechts bij uitzon dering vele afzonderlijk gelegen eigendommen in ééne gemeente bezit. Ten dienste der bijhouding worden voor dergelijke eigenaars een aantal genom- merde bladen achter in de naamlijst gereserveerd, evenals thans in den legger geschiedt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1892 | | pagina 7