188 En nu neemt de secretaris de vrijheid ook van het gemeenschappelijk diner in dit verslag te gewagen en niet, zooals gewoonlijk in een naschrift. Het komt hem werkelijk voor, dat ook de gezellige uren na de officiëele sluiting der algemeene vergadering verdienen de eer waardig gekeurd te worden van vermelding in het gewone verslag. Op zijne eigenaardige wijze draagt ook de gemeenschappelijke maaltijd bij tot het sluiten van een band tusschen de leden der vereeniging en alzoo indirekt tot bereiking van het beoogde doel. De meeste leden, die ter vergadering waren geweest, namen aan het diner deel en de ondergeteekende is overtuigd, dat ieder de meest aangename herinneringen er aan behouden zal. Er waren er, die voor de eerste maal zoo'n gemeenschappelijken maaltijd (van de leden der Ver. voor K. en L.) bijwoonden, en verzekerden, voortaan altijd daaraan te willen deelnemen. Er zijn nog zooveel lauwen en onverschilligen in den lande, die, al zijn ze lid der vereeniging, er niet over denken eens ter vergadering te komen, ofschoon geen bepaalde onoverkomelijke bezwaren hen daarvan terughouden. Zij allen verzuimen niet, eens eene proef nemen en de volgende feestver- gadering is daarvoor als aangewezen. Ik ben overtuigd, dat voor menigeen zal gelden (hierbij maak ik gebruik van de hoofdgedachte van een geestig woord aan tafel gesproken:) „Als heiden ter vergadering getogen, En als apostel weergekeerd!" De Secretaris C. J. Colpa.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1893 | | pagina 190