ONJUISTE KADASTRALE AANDUIDING IN EEN BORDEREL VAN INSCHRIJVING. De rechtbank te Heerenveen velde 20 Januari 1893 vonnis in de volgende quaestie. In eene akte werd hypotheek verleend o. a. op de perceelen: gemeente Noordwolde, sectie K nommer 419, weiland.groot 1 hectare69 aren, 40 centiaren nommer 420, hakhout, groot 21 aren, 30 centiaren. In het borderel van inschrijving, krachtens die akte genomen, werd ver zuimd nommer 420 te vermelden, en bij nommer 419 de soort van eigendom en de grootte van nommer 420 opgegeven alzoo: „nommer 419, hakhout, groot 21 aren, 30 centiaren (de boven gecursiveerde woorden werden weggelaten.) Na executorialen verkoop werd door den Rechter-Commissaris in de voor- loopige rangregeling de vordering van den hypotheekhouder bevoorrecht gerangschikt op een deel, nl. 21 aren 30 centiaren van nommer 419. (Nommer 420 kwam niet in aanmerking omdat daarop wel hypotheek werd verleend maar niet gevestigd De hypotheekhouder kwam hiertegen in verzet en eischte op de opbrengst van het geheele perceel nommer 419 batig te worden gerangschikt, op grond o. a. „dat de vermelding van de grootte en dan nog wel abusief, in het borderel totaal overbodig is, zoodat er geen twijfel zoude bestaan, of de genomen inschrijving al of niet rust op het geheele perceel 419, indien in het borderel van de grootte geen melding ware gemaakt; „dat immers het borderel volgens art. 1231 B. W. slechts behoeft in te houden de aanduiding van den aard en de ligging der goederen, waarop de hypotheek is gevestigd, naar aanleiding der kadastrale indeeling; „dat art. 37 der wet op het Notarisambt duidelijk maakt, wat onder kadastrale indeeling moet worden verstaan, te wetende gemeente, sectie en het nommer, waaronder elk perceel in de schrifturen van het kadaster bekend is. „dat in het onderwerpelijke geval van eene gedeeltelijke bezwaring van perceel 419 geen sprake is, maar uitdrukkelijk inschrijving is verzocht op het perceel 419, dus op het geheele perceel. De verweerder voerde hiertegen aan: „dat onder de kadastrale perceelen onroerend goed in de gemeente Noord-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1893 | | pagina 96