95 wolde, sectie K niet is bekend een nummer 419, hakhout, groot 21 aren, 30 centiaren „dat de vermelding van den aard van het verbonden onroerend goed in het borderel van inschrijving niet was overbodig maar bij art. 1231 B. W. werd gevorderd en de opposant, door inschrijving te nemen op een perceel hakhout, niet hypotheek kan hebben verkregen op een perceel weiland en nummer 419, sectie K, gemeente Noordwolde, zoowel volgens de kadastrale aanduiding als in werkelijkheid is weiland; „dat de opposant de door hem genomen inschrijving op nummer 419, hakhout, 21 aren, 30 centiaren, wil doen voorkomen als een gevolg van eene begane vergissing, doch deze vergissing hem geen meer recht kan geven dan het borderel hem toekent; „dat in allen gevalle, indien aan eene vergissing, eene schrijflout zou kunnen worden gedacht en deze in casu van invloed zou kunnen zijn het veel waarschijnlijker is, dat de inschrijving is genomen op nommer 420, dat is hakhout en 21 aren 30 centiaren groot is, dan op 419, dat is weiland en eene grootte heeft van 1 hectare 69 aren 40 centiaren", (enz.) De rechtbank wees den eisch toe op de volgende overwegingen „dat alzoo vaststaat, dat er in het borderel eene fout of vergissing is begaan, hetzij door aanhaling van een verkeerd nommer of verkeerde aanduiding van de grootte of van den aard van het bezwaarde, doch dat het onzeker is, in welk opzicht die vergissing heeft plaats gehad „dat echter vaststaat, dat de bewaarder der hypotheken en het kadaster, overeenkomstig met zijne voorschriften, de inschrijving heeft gesteld als rustende op het perceel gemeente Noordwolde, sectie K nummer 419, en dat er niet eene vernietiging van de inschrijving heeft plaats gevonden op grond van het niet op voldoende wijze kenbaar maken van het bezwaarde goed, de inschrijving op perceel gemeente Noordwolde, sectie K nummer 419 moet worden gehand haafd en wel op het geheele perceel, zoolang niet blijkt, dat het de wil was van den inschrijver, dat hij slechts op een gedeelte daarvan inschrijving wilde nemen „dat daarvoor door den geopposseerde nóch bewijs is geleverd, nöch aan geboden, hetzij door de bewering dat slechts een gedeelte van sectie K nummer 419 werd bezwaard ter grootte van 21 aren en 30 centiaren en het daarop staand hakbosch, hetzij door het bewijs, dat niet het geheele perceel nummer 419 was bezwaard." 1) Dit is juist geenszins onzeker, er zjjn eenvoudig eenige woorden uitgelaten, zie boven. [Red.]

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1893 | | pagina 97