140 hoogsten graad van nauwkeurigheid te reconstrueeren. In elk geval met een graad van nauwkeurigheid die hoogst voldoende moet worden geacht in verband met de waarde van den grond, maar die natuurlijk niet hoog genoeg kan worden genomen met het oog op eventueel te verkrijgen grootere waarde van den grond. Om het aldus ontstane perceel in het kadaster op te nemen, wordt het op het bijblad van het kadastrale minuutplan (schaal 1 a 1000 of 1 a 500) gekarteerd enz., en daarvan de hulpkaart afgetrokken die verder op de bekende wijze wordt behandeld. Zoodra de meting stukken gereed zijn, worden zij aan den betrokken Ingenieur toege zonden ter verificatie en goedkeuring. Het bovenstaande geldt voor de nieuw ontstane perceelen. De reeds bestaande zijn natuurlijk reeds in het kadaster opgenomen bij de algemeene opmeting (voor de landrentemetingen) of bij de speciale opmeting der hoofdplaatsen van gewesten en afdeelingen. De bestaande perceelen werden echter tot nu toe niet vooraf met behulp der meetbrieven gedelimiteerd, maar als grenzen werden aan genomen de scheidingen die als zoodanig door de eigenaren of huurders werden aangewezen, of wel die scheidingen welke zich als grenzen voordeden. Het spreekt van 2elf, dat, na in kaart brenging van het gemetene, de grenzen van die perceelen meestal bleken meer of minder af te wijken van de grenzen, die op den betrekkelijken meet brief waren aangegeven. Men houde hierbij in het oog, dat de meetbrieven, afgegeven door de zoogenaamde Gouvernements land meters Ivoor de instelling van het kadasterl ver van nauwkeurig waren opgemaakt, en zij bovendien konden volstaan met het afbeelden van kromme scheidingen als rechtlijnig. Van het minuutplan worden drie kopieën gemaakt voor bijblad, veldplan en verwijzingskaart. Op deze laatste worden met roode stippellijnen getrokken de grenzen der perceelen volgens de meet brieven, voor zoover die afwijken van de kadastraal opgemeten grenzen. Het verpondingnummer benevens nommer en jaartal van den meet brief worden mede in rood ingeschreven. Bij de nommering van het minuutplan en de tenaamstelling wordt dit plan geraadpleegd en dient overigens tot het verstrekken van inzagen en het geven van inlichtingen ten behoeve van het publiek. Men zou bovenbedoelde verwijzingen gevoegelijk ook kunnen doen op het veldplan. V o <->

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 142