166 in meters wordt afgelezen) worden de bebouwde gronden onder scheiden in a. sawah's (geirrigeerde rijstvelden) en b. droge gronden (alle andere gronden welke in privaat bezit zijn), Voorts worden nog opgemeten: 1desagrenzen. 2. rivieren. 3. dijken en wegen. 4. waterleidingen van blijvenden aard. 5. de grenzen der Gouvernements djati- en wildhoutbosschen, gebouwen, muren, bruggen, aquaducten, mijlpalen en grenspalen, en andere voorwerpen van blijvenden aard, die later kunnen dienen voor aanmeting van grondveranderingen. Op de veldaanteekeningen worden geschetst'. 1. de bronnen, gelegen in het opgemeten terrein. 2. de niet gemeten leidingen, wier afbeelding noodig is voor het aangeven der bevloeiing van de sawah'szoo noodig ook die gedeelten, welke buiten het in détails opgemeten terrein gelegen zijn. 3. de niet gemeten wegen en voetpaden, waarvan de afbeelding wenschelijk is in 't belang eener gemakkelijke verkenning. 4. de gronden, welke na eens of meermalen beplant te zijn geweest, weder worden geabandonneerd voor zoover die gronden gelegen zijn binnen het opgemeten terrein. Zoodra een of meer veldaanteekeningen gereed zijn wordt over gegaan tot de opmaking van het MINUUTPLAN. Dit plan wordt gekaarteerd op de schaal van 1 a 5000. Elk blad bestaat uit 54 vierkanten van 1 d.M. zijde, 9 in de breedte en 6 in de hoogte) De vierkanten worden gekopieerd van een daartoe verdeelde glasruit zooals is beschreven op bl. 118 van jaargang II van dit tijdschrift. Na opbrenging van de coördinaten der driehoeks-tusschen-en polygoonpunten worden uit de veldaanteekeningen gekaarteerd alle hierboven genoemde scheidingen en terreinbijzonderheden behalve de grenzen tusschen sawah's en droge gronden. Voorts wordt alles op de bekende wijze in inkt gezet en gekleurd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 168